Додадено 30.08.2023 09:02

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Повеќе

Додадено 28.08.2023 11:25

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Повеќе

Додадено 22.08.2023 07:35

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Повеќе

Додадено 20.08.2023 08:49

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Повеќе

Додадено 19.08.2023 13:37

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.

Повеќе

Додадено 18.08.2023 08:13

Во село Стојаково се произведува најдоброто домашно зреено месо

Тимот на Кајак.мк разговараше со Александар кој е дел од производството на разни домашни кулени, пршути, бут, врат и ребра.

Повеќе

Додадено 17.08.2023 17:31

Предлог викенд настан за продолжениот викенд за 28-ми август

Ако се уште размислувате каде да го искористите продолжениот викенд на 28-ми август, тимот на Кајак.мк ве советува тоа да биде кампот Љубаништа, каде нашиот локален херој ЈОЈО организира настан заедно со пријателите!

Повеќе

Додадено 17.08.2023 08:59

Тераса со панорамски поглед на Скопје достапна за организирање приватни настани

За оние кои бараат локации во околината на Скопје каде би можеле да организираат приватни настани, тим-билдинг активности.

Повеќе

Додадено 16.08.2023 10:17

Апартмани на Матка иделани за викенд бегство од градскиот метеж

Уште една вила од денеска е дел од светот на Кајак.мк. Овојпат ве водиме по течението на реката Треска, каде што се наоѓа новата вила во која имате вкупно 6 опремени соби, а во цела вила може да се сместат до 16 лица.

Повеќе

Додадено 16.08.2023 09:01

Хотел во Горно Лакочереј идеален за викенд опуштање

Сакате да го истажувате регионот на Охрид, а не би сакале да престојувате во градските средини или покрај езеро? Тогаш на Кајак.мк ја има и третата варијанта, а таа е престој во охридските рурални средини.

Повеќе

Додадено 15.08.2023 10:07

Во Македонија се наоѓа еден од најубавите кампинг простори

Кампот се наоѓа во близина на село Љубаништа, покрај самото Охридско езеро и во подножјето на планината Галичица, што би рекле ние на вистинското место каде што се гушкаат планината и езерото.

Повеќе

Додадено 15.08.2023 12:51

Вила во Полихроно со базен, мир, тишина и прекрасен поглед кон морската ширина

Домаќините велат дека овде имате чувство на совршен мир и спокој во некомерцијалниот дел од кракот, дури и во периодите на највисоката сезона.

Повеќе

Додадено 13.08.2023 12:23

Посетете го село Владимирово и ресторанот Текила која е приказна сама по себе

Ако некогаш барате уникатна локација која ја немате посетено, можеби селото Владимирово во Беровско ќе биде иделаната дестинација за вас.

Повеќе

Додадено 12.08.2023 12:15

Ресторан Панорама во Охрид: Совршено место за рибја чорба

За оние кои ќе отпатуваат или се наоѓат во Охрид, Кајак.мк ви препорачува ресторан во кој се служи вкусна чорба. Станува збор за ресторанот Панорама којсе наоѓа во срцето на Охрид.

Повеќе

Додадено 12.08.2023 15:08

Секој гурман слушнал за Борчевата кафеана во Крива Паланка

Ресторанот Борче или како што локалните мештани милуваат да ја наречат Борчевата кафеана е наша нова гастро дестинација во базата на Кајак.мк.

Повеќе

Додадено 12.08.2023 12:58

Ако проаѓате покрај Прилеп, скршнете до ресторанот Кермес

За оние коишто се љубители на традиционалната храна, тимот на Кајак.мк сака да ги запознае со уште еден уникатен ресторан со седиште во градот Прилеп.

Повеќе

Додадено 11.08.2023 08:47

Во Скопје се наоѓа еден од најукинатните апартмани достапни за изнајмување

Љубовта, трудот и посветеноста во она што го работите ќе ви резултира со убавина. Без разлика во која професија сте вложени, секогаш треба да знаете дека вниманието кое го посветувате на работата ќе вроди со квалитет.

Повеќе

Додадено 09.08.2023 13:04

Во Македонија има приватен базен сокриен во лешникова шума

Ако барате уникатни места во Македонија каде би можеле да појдете со вашето семејство, пријатели, колеги од работа или можеби сами, тогаш на Кајак.мк ќе најдете сѐ.

Повеќе

Додадено 09.08.2023 09:46

Апартман во Златибор идеален за едно семејство

Базата на приватни сместувања на Кајак.мк постепено се шири и надвор од Македонија. Денеска сакаме да ве информираме дека имаме уште еден прекрасен апартман кој што се наоѓа во Златибор.

Повеќе

Додадено 08.08.2023 11:30

Ресторан во Трпејца со прекрасен поглед на зајдисоцето

Ако сакате вкусна пастрмка и прекрасен поглед кон Охридското езеро, тогаш посетете го ресторанот Уно во Трпејца. Уште една одлична гастро дестинација со прекрасен персонал, на мирна и тивка локација од денеска е дел од светот на Кајак.мк.

Повеќе

Додадено 05.08.2023 11:42

Во село Гари се наоѓа најдобриот етно ресторан кој нуди многу повеќе од храна

Не ја пропуштајте можноста да го посетите село Гари во екот на летото, бидејќи само така ќе можете да напавите вистинска спореда од пеколните котлини и свежите падини на планината Стогово.

Повеќе

Додадено 04.08.2023 20:34

Дали сте слушнале за рибникот Желевица?

За овој рибник патувачите и гурманите ни велат дека тие коишто дошле еднаш се вратиле повторно.

Повеќе

Додадено 03.08.2023 14:31

Предлог ресторан со вкусни специјалитети од риба

Базата на Кајак.мк ја збогатуваме со уште една одлична гастор дестинација, односно ја додаваме нашата 165-та гастро дестинација на која можете да уживате во одличните локални специјалитети и да го уживате правиот вкус на македонската кујна.

Повеќе

Додадено 01.08.2023 09:33

Извадена голема количина ѓубре од Охридско езеро: Акциите за чистење на езерото продолжуваат

Приближно 40 подводни ентузијасти од Струга, Охрид, Тетово, Скопје, Кавадарци, Белград, Битола и Штип во организација на СКОПСКО имаа успешна Еко акција за чистење на Охридското езеро.

Повеќе

Додадено 31.07.2023 11:18

Скопјанецот Драшко Колев веќе две години се заминава со изработка на масивно квалитетно дрво

Во екот на летната сезона нема ништо подобро од тоа да раскажеме збор два за Драшко Колев, скопјанецот кој стои позади брендот „Kolev Rustic Wood“ а кој повеќе од 2 години сериозно се занимава со изработка на масивно квалитетно дрво.

Повеќе

Додадено 30.07.2023 14:51

Уште еден ресторан во Маврово отворен за уживање

Денеска ве водиме во Маврово, дестинација која ќе биде актуелна по месец септември, но нашата мисија е да ви докажеме дека во Маврово можете да имате супер активен викенд исполнет со многу авантура и во текот на летниот период.

Повеќе

Додадено 29.07.2023 13:54

Ако ви е топло во котлините, појдете на Шара, таму организираме тури со коњи

Од плажа дирекно на планина, таква би била кампањата која тимот на Кајак.мк ќе ја развива во месец август и септември, кога полека ќе завршуваат летните годишни одмори, а ќе има простор за викенд кој би можел да се помине на планина.

Повеќе

Додадено 28.07.2023 15:45

Дали сте слушнале за етно комплексот Бадеријана?

Тимот на Кајак.мк ве информира дека од денеска нашата база се збогатува со уште една гастрономска дестинација која го носи називот Бадеријана.

Повеќе

Додадено 27.07.2023 09:11

Во Македонија има ресторан на 1500 мнв каде климата ви ги полни батериите

Уште еден прекрасен ресторан под отворено небо од денеска е дел од светот на Кајак.мк. Нашио тим ве води на Калин Камен на 12 километри од градот Крива Паланка каде што се наоѓа ресторанот Осоговски Бисер.

Повеќе

Додадено 27.07.2023 09:28

Сместување на 1500мнв идеално за да одморите глава

Уште едно планинско сместување од денеска е достапно во базата на Кајак.мк. Станува збор за нови апартмани кои се наоѓаат во склоп на ресторанот Осоговски Бисер на Калин Камен или пак на 1500 метри надморска височина.

Повеќе