Семејниот хотел е на 3км оддалечен од Hessi Jerbi Beach. Houmt Souk е на околу 30 минути возење.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот е на 9 минути пешачење од плажа. Djerba Resort се наоѓа во Houmt Souk, 650 метри од плажата Мезраја. Хотелот има своја песочна плажа, на 600 m од хотелот.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотел Sidi Mansour Resort & Spa се наоѓа во срцето на туристичката област на островот Џерба, на 250 метри од плажа со ситен бел песок и пред светилникот Тагуермес, еден од највисоките во Северна Африка. Хотелот се наоѓа на 25 минути од меѓународниот аеродром Џерба и 15 минути од Houmt Souk (главниот град на островот). Исто така е на само 6 километри од Мидун, вториот по големина град на островот, 5 километри од теренот за голф со 27 дупки и околу 15 минути пешачење од Зоолошката градина на фармата на крокодили.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот има своја песочна плажа. Изграден 1993 година, реновиран во 2015 година.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот е едно од првите места за туризам во Џерба. Изграден во 1964 година, тој беше целосно реновиран во 2010 година за да понуди високи стандарди на хотел со 5 ѕвезди. Хотелот се наоѓа на 25 km од аеродромот и главниот град Khumt Souk - 11 km.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот располага со компактна и добро одржувана зелена површина со сопствена песочна плажа. Собите ја повторуваат традиционалната архитектура на островот Џерба и се изградени во стилот на двокатни бели мензели со сводови и куполи, дворови и минијатурни тераси. Хотелот се наоѓа во Мидун, на морскиот брег, 30 км од аеродромот Џерба, 8 км од Мидун и 23 км од главниот град Хумт Сук.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Joya Paradise Djerba се наоѓа на источниот брег на островот Џерба, 20 минути со автомобил од аеродромот, 4 км од градот Мидун, 2 км од хотелот има терен за голф и 10 минути од казиното, на втора линија од морето.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот се наоѓа на 30 км од аеродромот Џерба. Центарот на Хумт Соук (главен град на островот Џерба) е оддалечен 14 км, Мидун – 6 км.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотел Клуб Менинкс Џерба е хотел на плажа лоциран на 3 км од градот Мидун и 2 км од теренот за голф Џерба. Меѓународниот аеродром Џерба е 25 километри.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот Venice Beach е идеално лоциран во туристичката област Мидун, во Трифа, на само 750 m од центарот. Најблискиот аеродром Зарзис е 21 км од хотелот, центарот на Мидун е 6 км, 18 км од Кумт Соук и 3 км од голф клубот Џерба. Последен пат е реновиран во 2013 година.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Djerba Explore Park е на 3 километри од одморалиштето, а Phare de Taguermess е на 2,5 километри. Овој хотел е на околу 4 километри од центарот на Мидун. Џерба голф клуб е во непосредна близина на овој шармантен хотел.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Овој 4-ѕвезден Iliade Aqua Park Djerba Houmt Souk е сместен на 4,5km од Aqua Park Pirate и има 24-часовна рецепција. Хотел Houmt Souk е во непосредна близина на многу атракции, вклучувајќи ги и The Crocodile Farm Zoo и музејот Lalla Hadria.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Овој хотел е на 10 минути возење оддалечен од Djerba Explore Park, блиску до плажа. Le Grand Casino de Djerba е на 10 минути возење. Автобуската станица Minenx се наоѓа на 5 минути пешачење од хотелот Riad Meninx.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот Eden Star се наоѓа на морскиот брег во срцето на морска оаза, во туристичката област Џерба-Зарзис, околу најспектакуларните места на тунискиот југ. Хотелот има 256 соби.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот Djerba Castille се наоѓа на песочна плажа опкружена со егзотични палми, погодна за семејства, архитектонски инспирирани од тврдината изградена во Џерба во 12 век. Локација: На плажа, во одморалиштето Мидун, на 6 км од центарот на Мидун и 25 км од аеродромот.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот Ксар Џерба е на неколку чекори од голф-клубот Џерба. Phare de Taguermess и Grand Casino de Djerba се 4,8 км и 2,5 км соодветно. Плажата е блиску до хотелот. Гостите ќе ја најдат автобуската станица Dar Midoun веднаш до хотелот Ksar Djerba. Хотелот е реновиран во 2009 година. Нуди интернет пристап на јавни површини. На располагање има 152 соби.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Плажа Сопствена, песочна плажа со бесплатни чадори и лежалки, пешкири за плажа за депозит.Facilities надворешен базен со свежа вода и детски простор (на територијата на Dar Jerba Narjess 4 *)

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот се наоѓа на 250 метри од плажа. Има сопствен простор со бесплатни чадори и лежалки. Крпи за плажа се достапни за депозит.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот се наоѓа на 25 км од аеродромот и 3 км од Мидун, вториот по големина град на островот Џерба, на првата линија на прекрасната плажа со бел песок Сиди Марез. Хотелот има голема површина, со многу зеленило. Автобуска постојка во близина на хотелот.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот се наоѓа на првата линија во областа Тагерме, 70 м од прекрасната плажа Сиди Марез и 500 м од плажата Меридијана, 6 км од Мидун. Хотелот се наоѓа на 30 километри од аеродромот во Џерба. Хотелот располага со вкупно 325 стандардни соби и апартмани.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Хотелот се наоѓа на 22 км од аеродромот, 1 км. од терен за голф и 4 км. од Explore Park Djerba.

Постирано на 12.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Location: 250 m from the beach and about 750 m from the center of the resort In the hotel: 2 buildings, 8 floors, 4 elevators Accommodation: 420 standard double rooms (max. 2+2/3+1 pers., 19 m2), double. ..

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Location: 20 m from the beach In the hotel: 2 buildings, 5 floors Accommodation: 346 rooms (max. 2+1/3 pers., 26 m?) Territory: restaurant, a la carte restaurant, lobby bar, pool bar , volume?...

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Location: in the center of the resort, 100 m from the beachIn the hotel: 9th floor building, 8 elevatorsAccommodation: 697 deluxe double rooms (232 rooms with sea view, 332 rooms with n...

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Location: in the northern part of the Solnechny Bereg resort, 150m. from the beach In the hotel: 1 building, 1-6 floors, 3 elevators Accommodation: 77 rooms (max. 2 people, 15-25 m2), 138 rooms with a view...

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Location: 100 m from the beach In the hotel: 8-storey building, 10 elevators Accommodation: 280 rooms, studios (max. 2+1/2 persons, 30 m2), apartments with 1 bedroom (max. 2+2 /3 pers., 60 m2), apartment...

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Location: 200 m from the beach and 2 km from the center of the resort. In the hotel: 1 building, 8-storey building, 2 elevators Accommodation: 3 single rooms (20 sq.m.), 70 double rooms (max...

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Location: hotel located 600 m from the beach In the hotel: 5 floors, 2 elevators Accommodation: 105 rooms (max. 3+2/4+1 pers., 35 m²) Territory: restaurant, pool bar, safe (for additional ?...

Постирано на 06.04.2023 од ETA Booking
Разгледај

Вкупно 2591 патувања за Грција Хотели 2023