Тргни од овде!

Каде сакаш да патуваш?

Каде сакаш да патуваш?

Додадете сместување на Кајак.мк

Разгледај

Најнови Аранжмани

Kсамил е една од најпосетуваните летни дестинации во 2020 година на балканот. Секое ново патување прави рефреш на вашиот мозок. Ви препорачуваме да побегнете на кратко од секојдневните обврски и секојдневните случувања. За 1-ви Мај заедно со нас на море во Ксамил (Албанија). Ксамил е туристичко место во Албанија кое покрај да го посетите за викенд го препорачуваме и за летен одмор. Тиркизот на морето ќе во воодушеви и сигурни сме дека ќе се одморите за викенд. Она што препорачуваме ние е следно:

Постирано на 26.03.2021 од Escape Travel
Разгледај
Актуелна!

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 13,338 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера , е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море.Некогаш мал и тивок крајбрежен град, денес, Будва е метропола на црногорскиот туризам и ед

Постирано на 26.03.2021 од Escape Travel
Разгледај

Истанбул е волшебен град сам по себе, кој станува особено изразен кога ќе пристигнат пролетта и април. Истанбул e град на легенда и историја. Не залудно велат, кој еднаш отишол ќе сака повторно да се врати.Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеќе од само име од историјата.Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“.

Постирано на 26.03.2021 од Escape Travel
Разгледај

Хотел VLORA INTERNATIONAL 4* – Валона, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 31.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел SUNRISE 4* – Саранда, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел BRILANT HOTEL & SPA 5* - Голем, Драч - Албанија , цените се дадени на база ноќевање со појадок, дополата за оброк (ручек или вечера), по соба на ден, забава, летување - Хотел BRILANT HOTEL & SPA 5* - Голем, Драч Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Наши совети и препораки!

Кајак има голема листа на предлози и совети за патување!