Додадено 26.07.2023 08:42

Во Македонија постои вистинскиот рај за храна и го носи името „Пирустија Неданоски“

Нашиот тим викендот ја посети Наташа и нејзиното семејство кои нè пречека со насмевка и ни приредија едно вистинско гастрономско искуство кое не би можеле да го добиете на друго место.

Повеќе

Додадено 25.07.2023 08:53

Место на Пониква идеално за вистинските гурмани и луѓе кои бараат ладовина

Се почесто во четивата на Кајак.мк ќе забележите дека ние ги комбинираме „Гастрономијата“ и „Сместувањето“ во еден викенд предлог за прошетка.

Повеќе

Додадено 25.07.2023 09:38

Во Велес има пикник локација каде се организираат разни настани под отворено небо

Тимот на Кајак.мк декеска ве води во околината на Велес каде што се наоѓа новоотвореното природно и приватно катче именувано „На Островот“.

Повеќе

Додадено 24.07.2023 10:04

Во Македонија постои прекрасно бајковито сместување кое нуди незаменливо искуство

Денеска ве водиме во село Орман кое се наоѓа на 2 километри од Охрид. Селцето се наоѓа на падините на Чекоштина, на околу 1,8 километри од Охридското езеро во воздушна линија и на 684 метри надморска височина.

Повеќе

Додадено 20.07.2023 09:32

Сместување во Пефкохори достапно на Кајак.мк

Уште едно сместување позади кое стојат македонски домаќини, а кое е идеално за уживање на море.

Повеќе

Додадено 19.07.2023 19:16

Планинска вила во Маврово за оние кои не се љубители на летиот метеж на плажите

Тимот на Кајак.мк ве има сите на ум! И оние кои бараат сместување во близина на плажа, но и оние кои не се љубители на летните атрактивни дестинации кои овој период од годината создаваат огромен метеж.

Повеќе

Додадено 18.07.2023 11:38

Вила со базен на езерото Мантово

За првпат во базата на Кајак.мк додаваме сместување кое се наоѓа на езерото Мантово. На прекрасна надморска височина и со прекрасен поглед, ова викендица може да биде вашата нова викенд дестинација за време на летните горештини.

Повеќе

Додадено 17.07.2023 11:00

Нова предлог гастро дестинација на мирна локација опколена со многу зеленило

Гостопримливоста и културната комуникација на домаќините на ресторанот ни остави голем впечаток, што за нас е правилниот начин на кој треба да се дејствува кога сакаме да развиваме туризам.

Повеќе

Додадено 16.07.2023 15:07

Селска куќа во Преспа со пространо дворче достапна за изнајмување

Станува збор за локална куќа во Преспа во која може да се смести цело поголемо друштво и да се ужива за време на летните денови.

Повеќе

Додадено 14.07.2023 11:35

Апартман во Берово достапно за резервации

Базата на Кајак.мк се збогатува со уште едно сместување кое се наоѓа во градот Берово. Станува збор за апартман со капацитет за 4 лица или идеално сместување за едно семејство.

Повеќе

Додадено 14.07.2023 10:07

Хотел со прв инитимен и приватен театар во Македонија ги воодушевува своите гости со автентичноста

За луѓето кои бараат автентични сместувања во Македонија и за оние кои во текот на летната сезона ќе имаат гости од странство, нашиот тим ги советува да го посетат хотелот „Театар“ во Битола.

Повеќе

Додадено 13.07.2023 08:49

Вила со базен во прекрасен природен амбиент

Од вили со базени, апартмани покрај плажа, дрвени куќички на планина или бунгалови покрај езеро. Ние апсорбираме се што е уникатно и интересно.

Повеќе

Додадено 12.07.2023 09:13

Мала семејна винарија со фокус на органското производство

Органското одгледување на грозјето има се поголем замав во Европа, а Македонија како земја која е позната по виното е во фаза на постепено зголемување на своето производство на вакво вино кое во моментот држи висока цена на светскиот пазар.

Повеќе

Додадено 12.07.2023 15:00

Римини: Летна дестинација за авантуристи

Ако нѐ прашате нас од тимот на Кајак.мк, која странска дестинација што треба да ја доживее ова лето, нашиот одговор би бил Римини, Италија.

Повеќе

Додадено 11.07.2023 09:07

Ја отворивме првата семејна винарија во село Арвати

Денеска ве водиме во село Арвати, во домот на Александар кој е најмладиот сопственик на првата преспанска семејна винарија „Алесто“.

Повеќе

Додадено 10.07.2023 17:50

Предлог гастро викенд: Преспанско сонце во Долно Дупени

Тимот на Кајак.мк ве води на крајбрежјето на Преспанско езеро, поточно во село Долно Дупени каде што се наоѓа локалната меана „Преспанско Сонце“.

Повеќе

Додадено 09.07.2023 17:56

Во Охрид има прекрасен приватен балкон на кој се служат уникатни локални специјалитети

Приказната на Славица ќе ви ја раскажеме од балконот на нејзината семејна куќа која се наоѓа во стариот град на Охрид, а која од денеска е ново гастро ќоше на кое ќе можете да уживате.

Повеќе

Додадено 07.07.2023 08:51

Планинска дрвена куќичка достапна на Кајак.мк

Јули, август и септември се идеални месеци за сите авантуристи. За луѓе кои сакаат да откриваат нови места, за луѓе кои сакаат да ги надминат своите очекувања и за луѓе кои ќе сторат сѐ само да успеат да пристигнат до некоја нова тајна дестинација.

Повеќе

Додадено 06.07.2023 13:06

Хотел во село Зрновско, денешна Албанија е уникатна викенд дестинација

За сите авантуристи и љубители на активниот туризам и истражувањето на Преспанското езеро, тимот на Кајак.мк преку овој блог ќе ве запознае со уште едно уникатно сместување кое од денеска е дел од базата на приватни сместувања.

Повеќе

Додадено 04.07.2023 09:30

Гастро дестинација на 800 мнв со базен и поглед кон Црн Дрим

Уште една уникатна гастро дестинација за која сигурно досега не сте слушнале.

Повеќе

Додадено 03.07.2023 13:58

Предлог викенд гастро дестинација на 9 километри од Скопје

Уште еден етно ресторан од денеска е дел од светот на Кајак.мк!

Повеќе

Додадено 03.07.2023 17:50

Еко гасто дестинација во село Морани идеална за семејни уживања

За оние кои бараат нова несекојдневна гастро дестинација на која ќе може да уживаат со цело семејство, пријатели или колеги, тимот на Кајак.мк ве информира дека од денеска во гастро базата на Кајак.мк ја додава Green Village.

Повеќе

Додадено 01.07.2023 09:11

Селска викендица со базен и прекрасна природа

За оние кои во моментот ги разгледуваат сите објекти со базени кои се дел од базата на Кајак.мк, треба да ја земат предид и вила Парса која се наоѓа во село Морани, пред Зелениково.

Повеќе

Додадено 29.06.2023 10:29

Вила со базен опколена во густа зелена оаза

За сите трагачи по зелени оази, каде ќе може да уживаат со својата фамилија или екипа од работа ве запознаваме со уште една вила која од денеска е дел од базата на Кајак.мк.

Повеќе

Додадено 29.06.2023 10:03

Апартман во Грција со поглед на море

Уште еден апартман во Грција од денеска е дел од светот на Кајак.мк, а можете да го резервирате на флексибилни термини и датуми.

Повеќе

Додадено 28.06.2023 08:08

Вила опколена со природа и спокој достапна за изнајмување

Уште еден објект стациониран во регионот на Делчево ни се приклучува во базата на Кајак.мк. Станува збор за нова вила, изградена далеку од густо населено место и идеална за одмор и релкасација.

Повеќе

Додадено 22.06.2023 17:44

Предлог викенд гасто дестинација: Етно ресторан Куклица

Станува збор за етно ресторанот „Куклица“ којшто се наоѓа во прекрасното село Куклица, а кое селце пак, има доста уникатна приказна и заслужува да го посетите.

Повеќе

Додадено 20.06.2023 14:52

Предлог викенд: Крушево за време на „When In Krusevo“

Ако размислувате каде да го поминете викендот од 30.06 до 02.07 тогаш тимот на Кајак.мк ви дава предлог: When in Krusevo!

Повеќе

Додадено 16.06.2023 15:42

Дали сте слушнале за конакот Завој во истоименото село?

Самото селце е униткано по природата која го опкружува, а исто така и поради новиот конакот во кој се служат традиционални локални специјалитети и кој нуди сместување за авантуристи кои сакаат да престојуваат на планина.

Повеќе

Додадено 13.06.2023 10:46

Со лице кон природата, со грб кон вревата: ХАЛКБАНК со нова креативна кампања за станбен кредит

Халкбанк, банката што постојано наоѓа креативни и иновативни начини за комуникација на своите производи, го најде идеалниот начин да пренесе порака во која, како и досега – важна е природата.

Повеќе