Додадено 15.03.2022 12:31

Викендица во Љубаништа со поглед кон Охридското езеро

Повеќе

Додадено 11.03.2022 12:38

Викендица со базен на Марков манастир

Повеќе

Додадено 13.03.2022 18:09

Не би се согласиле со луѓето кои велат дека во Скопје нема што да се прави во слободно време, а ни најмалку не би се согласиле дека скопјани не би можеле физички да се активираат во нивниот град.

Повеќе

Додадено 10.03.2022 17:12

Домаќинката Оли вели дека викендицата се наоѓа на прекрасно место каде постојано ја грее сонце, опкружена е со прекрасна шума и нуди прекрасен поглед. Од самиот двор госите имаат поглед кон потопената црква и кон ски стазите.

Повеќе

Додадено 10.03.2022 13:14

Додадено 07.03.2022 18:02

Жан вели дека приказната со „Шапе“ се родила во Крушево и е бизнис кој го започнал неговиот татко. За Кајак раскажува дека татко му добил огромна поддршка од неговата сопруга и неговата баба која во тоа време веќе била кувар во пензија.

Повеќе

Додадено 07.03.2022 13:57

За модерните номади кои бараат лускузни засолништа, тимот на Кајак.мк Ве информира дека од денеска може да ги резервирате PentLux Luxury Apartments

Повеќе

Додадено 03.03.2022 09:04

Ваквите луѓе нам ни помагаат во градењето на една подобра заедница и нè убедуваат дека со правењето на мали добри нешта, ќе направиме едно подобро утре.

Повеќе

Додадено 02.03.2022 10:52

За маџунот кој го произведуваат, тие велат дека засега е наменет за сопствени потреби и за блиски соработници и потесниот круг во фамилијата, но имаат амбиции истиот да биде достапен за поширока продажба.

Повеќе

Додадено 02.03.2022 14:25

Во Крушево можете да пешачете, јавате коњи, да уживате на ски терените, летате со пареглајдер, а после сето ова, можете да ја посетите гостилницата Марчело која од денеска е дел од нашата база „Гастромонија“.

Повеќе

Додадено 28.02.2022 15:22

Објектот е нов, велат домаќините. Поголемиот дел од собите имаат сопствени тераси, а останатите кои се без тераса имаат три големи дворови.

Повеќе

Додадено 25.02.2022 10:16

Она што го прави уникатно ова сместување е фактот дека истото е „pet-friendly“. Самиот домаќин одгледува разни животни во околината. Чува и одгледува кози, со чие млеко подготвува вкусни здрави појадоци кои можете да си ги дозволите по симболична цена.

Повеќе

Додадено 28.02.2022 15:21

Запознајте ја Весна Биљарска, жената која со својот сопруг одлучиле да го напуштат Скопје и да се преселат во Берово, градот познат по квалитетниот мед.

Повеќе

Додадено 23.02.2022 18:40

Можеби нашето денешно четиво не соодвестува на туризмот во Македонија, меѓутоа со голем ќеф ја споделуваме приказната на Сања Бачевски која е дипломиран инженер по хортикултура.

Повеќе

Додадено 22.02.2022 14:46

Во изминатиот период беше доста актуелна темата поврзана со младите извидници во Македонија, но ретко кој зборуваше на прашањето дали сите деца коишто сакаат да бидат дел од ваквите извиднички патувања можат да си дозволат соодветна опрема за посета на планината?

Повеќе

Додадено 22.02.2022 16:58

Тимот на Кајак.мк разговараше со одговорните лица за шумскиот дом „Чичко Боро“ кој се наоѓа во Мала Река на Китка, а кои со години наназад на своите гости им организираат доста активен и уникатен одмор.

Повеќе

Додадено 21.02.2022 19:02

Додадено 21.02.2022 21:59

Дел од сместувачките соби располагаат со камин и поглед кон планината, а дел од собите имаат панорамски поглед кон Крушево.

Повеќе

Додадено 19.02.2022 20:15

За љубителите на активниот туризам, овде е планината Голак, каде може да начекате интересни приказни поврзани со подготовка на домашно месо, вино или пак да прошетате околу приватното езеро кое може да се користи и за риболов.

Повеќе

Додадено 17.02.2022 20:13

Работата со животни на село воопшто не е лесна и не изгледа како на филмовите. Работата на село со животни е сериозна обврска, бидејќи на душа носите животни кои секојдневно ги гледате, галите, хранете, внимавате да не настинат, да не останат гладни и да не се разболат.

Повеќе

Додадено 16.02.2022 20:43

Тимот на Кајак.мк ви ги преставува Андријана Васиќ и Бисера Крстевска, основачи на BLOOM, македонска фирма за рачна изработка на веганска, природна козметика која веќе четири години по ред е присутна на македонскиот пазар.

Повеќе

Додадено 17.02.2022 08:44

Кајак.мк ги цени и почитува домаќините како Кристијан од Крушево кој ги отвори вратите за светот на Кајак.мк и ни сподели милион корисни информации поврзани со историјата на градот и душата на Clarina all Seasons Rooms & Aprtments

Повеќе

Додадено 15.02.2022 09:15

Такво чувство може да ви понуди „Вила Ла Мунте“ која од денеска е ново сместување во базата на Кајак.мк.

Повеќе

Додадено 14.02.2022 09:04

Додадено 13.02.2022 15:59

Ирена Андоноска е уште една жена дел од долгата листа локални хероини кои прават мали нешта од огромно значење за промоција на туризмот туризмот во Македонија.

Повеќе

Додадено 12.02.2022 18:35

Моќна е приказната на Елена Арсовска. Шлеговачанка која сфатила дека животот во Скопје не е за неа и се преселила во родното село Шлегово (Кратовско) каде ќе биде поблиску до природата и поголемиот дел од денот ќе го поминува во градина.

Повеќе

Додадено 12.02.2022 13:18

Додадено 11.02.2022 10:32