Мед со тартуф

Од природата
Price from:

1,000.00 ден

Производите се дистрибуираат низ цела Македонија по брза пошта или карго. Плаќањето на производите и доставата е при подигање на пратката. При нарачка пишете ја точната адреса на која сакате да ви пристигне пратката. Улица, град, населба (ако има) и точен телефонски број.

Планински мед со тартуф од Македонија. 100% природно.

Тартуфите соодржат протеини, липиди, минерални соли како калциум, жлезо, колиум, натриум, хлор, фосфор, магнезиум и селен. Исто така тие се богати со витамини А, Б1, Б2, Б3, Б6, Д, Ц, К, Е.

Соодржат и хитин, линолеинска киселина, влакна и јаглени хидрати, есенцијални масла, така што 100 грама црн тартуф соодржи околу 25 калории. Тартуфите никогаш не предизвикуваат алергиски реакции.

Place Order

viber_image_2023-11-14_19-13-38-245

Мед со тартуфи

Медот има 250 грама. Микс од костенов природен мед и 10 грама тартуф.
Price

1,000.00 ден

viber_image_2023-11-21_17-19-13-651

Свеж зимски тартуф- 100 грама

Свежиот зимски тартуф е идеален за во салати, разни главни јадења.
Price

2,000.00 ден

Leave a Comment