Хотел Скорпион: Крушево

Крушевски регион
Цена од:

850.00 ден

Хотел во Крушево Сместување во Крушево

Вклучено во цена:

 • Минимална цена од лице за едно ноќевање
 • 900 денари по лице од ноќ со вклучен појадок
 • Централно греење
 • Wi-Fi/TV
 • Паркинг

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето

Хотел Скорпион се наоѓа во Крушево спроти спомен куќата на Тодор Проески.

Хотелот има 22 соби од кои две се двособни апартмани. Има и брачни и поединечни кревети. Постојат еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Секоја соба има свое купатило кое е целосно опремено. (пешкири, тоалет хартија, сапун, шампон, фен) Во секоја соба има LCD телевизор со кабелска, WiFi пристап, балкон, ноќни масички, табуретки, гардеробер.

Во собите нема кујни. Хотелот има свој ресторан каде се служат оброци на база полупансион, полн пансион или оброци по избор на гостите (Тоа значи дека може да резервираат само соба, а и да ги користат услугите на ресторанот).

Wi-Fi има и е бесплатно.
Хотелот има приватен паркинг кој исто така е бесплатен.

Не е дозволен влез со домашни миленици. Хотелот има простор за остава на велосипеди, падобрани, моторцикли и скии.

Check in: 12:00 часот
Check out: 10:00
часот (После појадокот)

Клучот се подигнува на рецепција, која се наоѓа во хотелот.

Цена по лице од ноќ 750 денари само ноќевање/ 900 денари ноќевање со појадок.

Телефонски број 075/851-850

Гео. Координати 41.373693, 21.245704

Остави Коментар

Коментари

 • Robert Stojanoski

  12.12.2021 19:45

  Dali I'ma sloboden kapacitet za 4 ili 6 osobi za 3.nokevanja za nova god I Dali I'ma organizirano za novogodisnata nok