Кумановски регион

Винарија и Хотел Кокино

Винарија и Хотел Кокино

Кумановски регион Цена од:

1,696.00 ден

Објектот располага со 15 легла, просторија за појадок на гостите, место за дегустација на вино

Вклучено во цена:

  • Цената е за едно ноќевање за двајца и варира во зависност од сезоната и престојот
  • Греење/Ладење
  • Приватно купатило
  • Тераса
  • Wi-Fi
  • Скара на отворено
  • ТВ
  • Паркинг

Не e вклучено во цена:

  • Храна
  • Транспорт до сместувањето

Објектот располага со 15 легла, просторија за појадок на гостите, место за дегустација на вино, како и прекрасно опкружување каде може да се поминат незаборавни моменти дегустирајќи од многуте типови вино кои се наоѓаат на нашата винска карта.

Секако највпечатлив момент за секој посетител е винаријата каде се преработува грозјето и одлегува виното.


Сместувачки капацитет се наоѓа на само 3,5 км од центарот на Куманово, односно на 500 м од стара Куамновска бања. Мегалитска обсерваторија Кокино се наоѓа на 30 км од градот и од винаријата, но на само неколку км од лозовите насади. На неполни 2 км се наоѓа сеуште недоволно прочуената Бислимска клисура која нуди неочекуван пејсаж и доживување за посетителите. 

Има дегустација на 5 сорти на вино, прошетка низ винарија, едукација за процес на производство, фамилијарна атмосфера, а се наоѓа на само две минути од Ресторан Палас. На само неколку км се наоѓа најпознатата опсерваторија Кокино, по која и самиот хотел го носи името.

Сместување по 12:00 часот
Одјавување од 07:00 до 10:00 часот

Информации и резервации на: 070 236 562


Остави Коментар