Апартмани Костески: Пониква

Кочански регион
Цена од:

2,200.00 ден

Апартмани Костески се ново уредени апартмани на Пониква, кои се наоѓаат на одлична локација помеѓу двата ски лифта. Телефон за резервација: 070206934


Макс. Капацитет : 60
Кревети : 60
Check In : 14:00
Check Out : 11:00
Климатизирано
Паркинг
Wi-Fi
Чист Воздух

Вклучено во цена:

 • Мал апартман тип 1 -2200ден/ноќевање
 • Мал апартман тип 2 -2500ден/ноќевање
 • Голем апартман тип 1 - 3200ден/ноќевање
 • Голем тип 2 -3500 ден/ноќевање
 • Греење
 • Двор
 • Дозволено пушење
 • Кујна
 • Паркинг
 • Посебен Тоалет
 • Скара

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Апартмани Костески се наоѓаат на Пониква, на 50 метри од малата стаза и ски лифтот.

Објектот располага со 12 апартмани ( 6 мали и 6 големи ). Малите апартмани располагаат со брачен кревет и гарнитура на пуштање во дневната соба. Големите апартмани располагаат со една соба со брачен кревет, една соба со два единечни кревети и гарнитура на пуштање во дневната соба.  Сите апартмани располагаат со сопствен тоалет и кујна комплетно опремена со кујнски прибор.Пушењето внатре во апартманите е забрането, дозволено е надвор на терасите и околу објектот.

Сите апартмани имаат Wi-Fi пристап.

Има приватен паркинг.

Максимален капацитет е: 60 луѓе вклучувајќи деца

Објектот се наоѓа во планинска област, на надморска височина од 1580м.

Во близина е туристичкиот инфо центар на Пониква и неколку викенд куќи.

 

Check in: По 10:00 часот наутро.
Check out: До 10:00 часот наутро со можност за договор.


Клучот од сместувањето се дава на лице место од овластено лице за објектот.

Постелнината и пешкирите се менуваат на 5тиот ден задолжително, а по барање на гостите и порано.

Цени за наем на апартмани (зимски период):
Мал апартман тип 1-1800ден/ноќевање (30eur) Мал апартман тип 2-2000ден/ноќевање (35eur)
Голем апартман тип 1-2800ден/ноќевање(45eur) Голем апартман тип 2-3000ден/ноќевање (50eur)

Цени за летен период:

Мал апартман тип 1-1500ден/ноќевање(25eur) Мал апартман тип 2-1800ден/ноќевање(30eur)
Голем апартман тип 1-2500ден/ноќевање(40eur) Голем апартман тип 2-2800ден/ноќевање (45eur)

Сите наведени цени се однесуваат за наем на цел апартман, не по лице.

 

Пониква располага со многу убава природа, чист воздух, ски патеки, велосипедски и пешачки патеки, ресторани со вкусна храна. Во склоп на објектот има детско катче со лулашки, убава голема тераса која е достапна за сите гости со поглед кон прекрасно зајдисонце, можност за голема дружба, скара и огниште покрај кое може да се седи и ужива. Дополнително вклучена е и заедничка просторија за дружба во зимно време опремена со два Smart телевизори, кафемат, комплетно опремена кујна со шанк која гостите може да ја користат за подготовка на топли пијалоци.

Објектот не дозволува влез на домашни миленици.

Објектот има простор за оставање на велосипеди.

 

 

Телефон за резервација: 070206934 mail: [email protected]

Остави Рецензија

Доколку го имате посетено ова сместување