Вила Самовила: Влаина планина

Delchevo
Price from:

1,600.00 ден

Вила Самовила: Влаина планина


Max. Capacity : 8
Beds : 8
Check In : 14:00
Check Out : 11:00
Pet Friendly
Air Conditioned
Parking
Wi-Fi
Clean Air

Included in price:

 • Едно ноќевање 1600 денари за две лица
 • Едно ноќевање 2400 денари за четири лица
 • Едно ноќевање 3300 денари за шест лица
 • Едно ноќевање 4000 денари за осум лица,
 • Цената може да биде променлива во зависност од бројот на ноќевања и структурата на гостите
 • Греење/Ладење
 • ТВ
 • Wi-Fi
 • Паркинг

Not included in price:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Етно Вила Самовила се наоѓа на  7км од Делчево на над 1020 метри надморска висина на Планината Влаина ,на повеќе од 6 декари приватана површина опколена со доминантна букова шума.

Вилата располага со три спални соби со двојни кревети од кои едната е на галерија, дневен претстој со два троседи, кујна и бања 

Спалните соби имаат помошна масичка и гардеробер

Опремена кујна внатрешна со фрижидер, садопер, работна маса и плинско решо, кујна во отворен помошен објект обезбеден со остава, садопер, шпорет на дрва и печењара и трпезариска маса.

Објектот има Wi-Fi.

Објектот располага со приватен паркинг.

Максимален капацитет на лица 8.  

Најблискиот соседен објект е на 200 метри растојание.

Check in: Флексибилно
Check out: Флексибилно

Клучот се подига од сопственикот.

Доколку гостите останат повеќе од три дена се менува постелнината и пешкирите.

Сместувањето дозволува влез на домашни миленици, а има простор за остава на велосипеди.

Контакт за резервација: -070 770 611 или 075 309 959

Leave a comment

If You Have Visited This Accommodation

Comments

 • Ivana Karova

  27.08.2023 20:21

  Прекрасна природа ,вилата оригинална,уникатна,одлична. Чиста десетка,би дошле тука уште безброј пати

 • Anna

  17.07.2023 14:49

  Pocituvani, dali e vilata slobodna za 10-ina dena od 24.07?

 • Darko Gjoshev

  17.04.2023 15:54

  Zdravo, Sakam da kazam zbor-dva za ovaa rajska gradina. Mestotopolozbata e odlicna Vilata e prekrasna Domakinite..............nemam zborovi Vozduhot e prekrasen. Prirodata i pogledot-nezamenlivi. Sega bevme 4 dena,i sigurno pak ke se vratime.

 • Sanja Velinovska

  26.07.2021 18:37

  Zdravo, Dali Ima slobodno za prodolzeniov vikend, za 2-avgust I koja e cenata za 2 vozrasni I 2 deca(4 I 9god)?

 • Gordana Sofija

  14.05.2021 08:06

  Dali imate vila od 18 do 21 maj za dvajca i koja e cenata? Blagodaram