Беровски регион

Селска куќа во Русиново

Селска куќа во Русиново

Беровски регион Цена од:

400.00 ден

Разговарај на Viber

Селска куќа во Русиново

Вклучено во цена:

  • Цена по лице од ноќевање
  • Греење/Ладење
  • ТВ
  • Скара во двор
  • Градина со здрава храна

Не e вклучено во цена:

  • Транспорт до сместувањето
  • Храна

Куќата се наоѓа во Русиново. Во неа има апартман опремен со удобни дормео кревети, дневна соба со тв и тераса. Располага со 2 спални соби ( Еден брачен кревет, другата соба со еден брачен, еден поединечен и плус уште еден дополнителен на спуштање за 2ца. )

Има кујна опремена со сите работи потребни за подготовка на храна. Шпорет, фрижидер.

Wi-fi нема, во блиска иднина ќе се среди и тоа.

Има приватен паркинг за 3/4 возила.

Максимален капацитет 7 лица.

Има фурна во дворот која гостите може да ја користат или доколку сакаат, домаќинот може да им спреми јадење за мерак, на традиционален начин. Имаме зелена градина и во зависност од сезоната, органска храна. Имаме и домашна фарма со кокошки и здрави, природни јајца. Храната која ја одгледуваме во градината и фармата секако може да биде дел од менито на гостите!

- Местото каде што се наоѓа куќата е населено но не густо населено.

- Домаќинот Војо е секогаш таму да ги пречека и испрати гостите.

- Доколку гостите останат повеќе денови постелата и пешкирите се менуваат редовно на 3/4 дена.

- Влез на домашно милениче е дозволен.

Сместувањето е флексибилно во зависнот од потребите на гостите.
Одјавувањето е исто така флексибилно, освен доколку истиот ден пристигнуваат гости, одјавувањето мора да биде до 14:00 часот.


Селото е ридско, на надморска височина од 900 метри. Од градот Берово  е оддалечено 6 километри.


Цената на сместувањето е 400 денари по лице. За бајкери 350 денари. 


Контакт: +38970429547

Остави Коментар