Беровски регион

Вила Амика: Берово

Вила Амика: Берово

Беровски регион Цена од:

1,000.00 ден

Вила во Берово и апартмани

Вклучено во цена:

  • Најниска цена за ноќевање за двокреветна соба со минумум две ноќевања
  • Цената варира во зависност од периодот и бројот на ноќевања
  • Паркинг
  • Греење/Ладење
  • Wi-Fi
  • TV
  • Опремена кујна
  • Дегустација на шумски плодови

Не e вклучено во цена:

  • Транспорт до сместувањето
  • Храна

Куќата се наоѓа на влезот од Берово и на 1 км оддалеченост од центарот на градот.

Најблиската продавница е на 500м - 5 минути одење пеш.

Поголеми и поснабдени маркети се во центарот на Берово (Кит-Го и Пакет Маркет).

Куќата е на два спрата.

Максималнот капацитет на легла е 14, (4 трокреветни и 1 двокреветна соба). Собите  се опремени  со посебен тоалет, кабелска тв, wi-fi, пешкири, постелнина, фен, тоалетна, сапун, шампон.

Куќата има две целосно и комплетно опремени кујни со трпезарија и една заедничка просторија за дневен престој во домашна атмосфера, со интернет, кабелска телевизија и музички систем.

Паркингот е на самата  улицата пред куќата.

Куќата се наоѓа на крај на слепа улица, во мирна и не многу прометна средина.

Во соседството живеат мирни и гостопримливи соседи, жители на  Берово. 

За сместувањето е одговорна тетка Мира и за контакт и комуникација во врска со сместувањето. 

Влезот за домашни миленици е во договор со сопствениците.

 

- Влезот во собите е во текот на денот најдоцна до 21:00ч

- Напуштање на собите е најдоцна до 12:00ч, може и подоцна ако нема најава за следни гости


Цената е варијабилна:

Сместување и ноќевање на ден за период од мај до ноември: 

 - 1000 денари за ноќевање за двокреветна соба , минимум 2 ноќевања.

- 1500 денари за ноќевање за трокреветна соба, минимум 2 ноќевања.

За изнајмување цела куќа како и во период од ноември до мај, цената се постигнува со договор.

Напомена: Во цената е вклучена туристичка такса од 40 денари по возрасно лице на ден.


Координати:

41.7128732, 22.8500001

 

Адреса:

Ул.Неретва 32, Берово

 

Броеви за резервации:

Дарко: 070/688-299 

Билјана: 070/277-816

Остави Коментар