Вила Гора: Делчево

Делчевски регион
Цена од:

3,050.00 ден

Вилата располага со сауна.


Макс. Капацитет : 10
Кревети : 6
Check In : 14:00
Check Out : 11:00
Pet Friendly
Климатизирано
Паркинг
Wi-Fi
Базен
Чист Воздух

Вклучено во цена:

 • Цена за наем на цела вила со капацитет до 6 возрасни лица
 • 3600 денари е цената за наем на цела вила со вклучено користење сауна+ шише вино
 • Користење базен во текот на летниот период
 • Греење/Ладење
 • Wi-Fi/TV
 • Паркинг
 • Опремена кујна

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Вила Гора се наоѓа на 1050 метри надморска височина и на 6 километри од Делчево, на 1 километар од граничниот премин Делчево, на меѓународниот пат А3 кон Бугарија.

Вилата има 2 спални соби, огромен салон од 40 метри квадратни, купатило. Една од спалните има брачен кревет, а другата има два единечни кревети, но постои можност и за спиење во дневниот престој на петтоседот кој е на развлекување.

Вилата има телевизор и wi-fi.

Затоплувањето е со грејни тела и камин на дрва.

Вилата има комплетно опремена кујна за готвење.

Вилата има паркинг простор.

Вилата располага со сауна.

Максималниот капацитет на вилата е за 6 возрасни+ 4 деца.

Вилата е опколена со борова, букова и дабова шума и на 1 километар е граничниот премин Делчево каде има отворен FreeShop.

Во околината има патеки за пешачење и велосипедизам. Објектот е изграден од природни материјали како дрво и камен, а во склоп на викендицата има природно езерце од 120 м2. Домаќините во моментот изработуваат визба која ќе биде сместена во карпите, а чија намена ќе биде за дегустација на вино и ракија. Во склоп на викендицата ќе има и сауна.

Вилата нуди комфор и е идеална за луѓе кои сакаат да се одморат, луѓе кои работат од дома и сакаат да ја заменат канцеларијата со викендицата на одреден период.


Од храна по барање на гостите се нуди:

Домашна селска баница и зелник, качамак со клиси


Во околината на викендицата нема други вили и викендици, што значи дека ова викендица нуди целосна приватност.

Check in: Во договор со домаќинот (Флексибилно време)
Check out: Во договор со домаќинот (Флексибилно време)

Клучот се подига од сопственикот

Постелнината и пешкирите се менуваат на секои три дена доколку гостите се задржат подолго време.

Сместувањето дозволува влез на домашни миленици но со претходен договор со домаќинот и има простор каде може да се остават велосипедите.

Контакт за резервација: 072 267 482- Далибор

Остави Рецензија

Доколку го имате посетено ова сместување

Коментари

 • Љупчо Д.

  01.10.2023 17:53

  Супер искуство. Прв пат Делчево туристички, ама ни се допадна. Комуникацијата со Далибор беше лесна, веднаш одговараше на секое прашање и беше на располагање за информации во секое време. Вилата е топ. Сауната дава дополнителна вредност, ретко каде се наоѓа вила која нуди и базен и сауна за пристојна цена. Околината е убава и доколку сте со мало дете, патеките се со благо качување, има убави борови шуми, чист воздух, мир и тишина. Најтопло ја препорачувам Вила Гора и Далибор за убав и мирен викенд во Делчево.

 • Стефан

  26.09.2023 10:46

  Одлично место за релаксирање и вистински одмор. Природата си го прави своето и го остава човек без зборови. Сместувањето е перфектно, пречисто и спремно за пречек на секој љубител на природата.

 • Bojana Boshkovska

  26.09.2023 09:33

  Odlicno mesto za odmor i relaksacija. Sopstvenikot e dostapen za sto i da e potrebno.

 • Enisa Dejan

  26.09.2023 06:49

  Прекрасно место, го препорачувам за секој кој сака природа, тишина и мир. Има се што е потребно за релаксиран одмор голем двор опколен со борова шума, езерце со летниковец и скара, базен, сауна... сопственикот Далибор одличен домаќин достапен во секое време. Топла препорака да се посети, а и нас нема да ни биде последен пат :)

 • Давор

  17.09.2023 18:13

  Прекрасно место за одмор и уживање. Одлична приватна локација, чиста и добро уредена куќа, сауна и базен за мерак. Супер услужлив домаќин и превкусни пити, баници. Препорачувам 10/10

 • Eleonora

  11.09.2023 08:49

  Од каде да почнам...втор пат ја посетувам вила гора и секое заминување ми е тажно.Вилата е како од бајка, направена да се чувствуваш како дома, обиколена со прекрасен спој на шуми и чист воздух. Тотален мир. Далибор е прекрасен и гостопримлив човек исто достапен во секое време за било што. Пробавме домашна баница која беше превкусна. Има езерце со преубави риби во различни бои и имавме друштво од две кутриња и едно маченце многу мирни и мили. Базенот е пријатен за разладување и уживање покрај него. Нема крај кога се зборува за прекраснотиите на вила гора и се што нуди. Полнење на батерии, вистинско место за одмор и за љубители на природа. Чиста 10ка.

 • Илија Петров

  06.09.2023 19:25

  Прекрасно место за одмор и релаксација

 • Никола

  24.08.2023 07:37

  Вила Гора е една од најубавите вили во која сум престојувал. Ентериерот на вилата е фасцинантен, рачна изработка на поголемиот дел од парчињата мебел, остава без здив. Прекрасен двор, опколен со недопрена природа, езерце во самиот двор, сауна и базен за разладување. Пробавме и домашна пита со урда, и на сите им ја препорачувам. За Далибор не знам што да кажам, прекрасен човек, за кафе, за муабет, достапен 24 часа доколку ви треба нешто од него. Вистинско уживање, полнење батерии, далеку од градскиот метеж, 10/10. Се гледаме наскоро!

 • Jasmina G

  20.08.2023 09:48

  Изгледа дека имате неколку негативни искуства со вилата и газдата. Веројатно е најдобро да ги споделите вашите недоволства и непријатности со газдата, за да видите дали може да се решат проблемите или добиете објаснување за нештата кои се случиле. The villa is not the same as in the pictures. The pool is not clean, even though I said it would be cleaned, no one came to do it. The sauna wasn't working even though it's included in the price, and we didn't receive the promised complimentary wine. Also, the host didn't answer the phone when we called, but they were responsive for payment.

 • Александар Грчев

  06.08.2023 14:59

  Вилата е прекрасна, на многу убава локација. Има добра изолација и е пријатна за летен и зимски период. За сите кои сакат да одморат во природа настрана од урбаниот шум. А газдата Далибор е прекрасен човек, секогаш достапен и многу обзирен. Повторната посета е повеќе од сигурна. Препорачувам!

 • Александар Ангеловски

  28.07.2023 12:05

  Го посетив местото на неколку дена, посакав воопшто да не се враќаме дома. Бев со своето семејство и поминавме убави моменти и ништо не ни недостасуваше. Чист планински воздух, природа, мир и спокој покрај базен, летна кујна со тераса, преубава куќичка. Што ти треба повеќе? :)

 • Dejan Jovanovski

  25.07.2023 22:41

  Sakame da rezervirame od 11.09 do 17.09.2023 Ako imate slobodno pisete za da se cueme za konkreten dogovor. Pozdrav!!!

 • Marjana

  24.07.2023 16:50

  Spoj na priroda, chist vozduh i mir e toa shto vi go nudi Villa Gora. Topla preporaka za site koi sakaat da izbegaat od gratskiot metezh i sekojdnevieto. Gostoprimlivi domakjini i dostapni vo sekoe vreme.

 • Бети Андриевска

  24.07.2023 13:33

  Прекрасно место, го препорачувам за секој кој сака природа, тишина и мир. Има се што е потребно за релаксиран одмор голем двор опколен со борова шума, езерце со летниковец и скара, базен, сауна... сопственикот Далибор одличен домаќин достапен во секое време. Топла препорака да се посети.

 • Martin Cvetanovski

  09.07.2023 19:56

  Prekrasen ambient vo priroda i mnogu dobar host, dostapen vo sekoe vreme i gostoprimliv. Toplo go preporacuvam i definitivno kje go posetime povtorno!

 • Наталија Стојковик

  18.06.2023 20:32

  Мир, тишина и спокој. Вилата е прекрасна, опкружена со богата шума. Сите можности достапни, сауна, скара, прибор за јадење, езерце полно со риби, маче и куче многи мили и питоми. Топла препорака да ја споделите среќата и љубовта со нај блиските.

 • Петар

  16.06.2023 10:22

  По не знам кој пат се враќам во вила Гора. Тоталниот мир, сауната, чистиот воздух и гостопримливоста на Далибор се дефинитивно работите кои ме враќаат назад секој пат. Вилата има се што ви треба, кујнски прибор, фурна, скара, двор, сауна, во близина има и планински патеки за пешачење погодни и за дечиња и за возрасни (оние кои користат Wikiloc може да ги најдат турите под име Vila Gora). Се на се, вилата е чиста 10ка.

 • Александра

  05.05.2023 17:12

  Преубаво место за уживање и релаксација за целото семејство. Бевме со детенце од 1 година и миленик и во ниту еден момент не ни зафали ништо. Вилата е опремена со се, од хранилка за деца, лулашка па до играчки :) Комплетно опремена кујна, топла вода во секое време, удобни кревети и хигиена на ниво. Дворчето е преубаво средено за играње, скара и уживање. Голема благодарност за преубавиот престој и дефенитивно би се вратиле пак. Најтопла препорака!

 • V.Taleska

  04.05.2023 17:05

  Препорака од се срце за оваа бајковита вила која е лоцирана во прекрасна средина,зеленило,чист воздух,луксузно опремена,прекрасен двор и поглед,рај одмор мир за очи и душа.Гостопримливи домаќини,ќе добиете се што ви е потребно за добар одмор од градскиот метеж и брзиот начин на живот.Тука ќе ги наполните батериите и дефинитивно резервирате си нај малче една недела престој,ние со две ноќевања поминавме одлично но следна прилика без седум дневно уживање не се оставаме.Вреди да се доживее оваа убавина.Огромна благодарност Вила Гора продолжете така не заменливи сте.

 • Гордана

  02.05.2023 10:32

  Вила Гора е одлично место за комбинација на алтернативен активен туризам и лежерност. Атмосферата е одлична, има преубава сауна која е бесценета после долга и убава прошетка. Одличен и уреден двор каде може да направите скара или ноќе само да уживате покрај езерцето со звуците на птиците и чаша винце. Следен пат ќе ја пробаме и фурната во дворот. Домаќинот е достапен и услужлив за се што ви е потребно. Генерално одлично место за бегство од градот.

 • Драгана Ингилизовска

  01.05.2023 19:00

  Ако сакате да ибегате од градскиот метеж , да се одморите и дшите чист воздух вила Гора е правото место за тоа. Секоја пофалба ❤

 • Viktor skubarov

  01.05.2023 11:51

  Viktor od Veles ..pozdrav...Sloboden termin za tri noki ..certvorica vozrasni ...period 7 8 9 04 ..

 • Марија Лазарова

  22.04.2023 22:21

  Вилата е многу добро опремена. Дневниот престој комотен и простран. Топла вода има во секое време. Во кујната има се што е потребно. За дворчето уредено за мерак,тераса и мало езерце.Чист воздух во изобилие. Приватност загарантирана бидејќи нема други куќи од околу.Уникатно место за оние кои бараат мир.

 • Ивона

  26.03.2023 19:44

  Одлично место за релаксација и одмор

 • Verica Ristova

  20.03.2023 14:23

  Ubavina cist vozduh,prekrasno, i zadovolni od strana na domakinot

 • Ilija janevski

  10.03.2023 11:45

  Prekrasno mesto vredi da se poseti

 • Зоран Гулевски

  22.02.2023 14:47

  Одличниот прием од страна на Далибор, прекрасниот воздух, мирот и комплетно опремена кујна ви нудат можност за комплетен одмор. Се враќаме пак и очекувајте повеќе видеа и слики од македонската традиционална кујна припремени во вила гора. Поздрав и секое добро.

 • Marjan

  13.02.2023 11:02

  Odlicna vila vo prekrasno oprkruzuvanje! Komotno moze da smesti dve familii so pomali deca. Kompletno opremena so se. Bi dosle pak na leto.

 • Goran

  08.02.2023 23:06

  Прекрасно локација опкружена со борова шума и патеки за пешачење за љубителите на природата. ВИЛА ГОРА е комплетно опремена до ситни детали едноставно направена со душа .Прекрасен поглед ,рај за душа ,едноставно чиста 10 ка Топло препорачувам да се посети Вила Гора

 • Кире Трпков

  04.02.2023 16:25

  Preubava vila Vilata e opremena so se smestena e na mirno mesto sovrsena za odmor Kukata e kako bajka i vnatre i nadvor Definitivno treba da se poseti