Охридски регион

Хотел Чинго: Охрид

Хотел Чинго: Охрид

Охридски регион Цена од:

2,152.00 ден

Сместување во Охрид. Хотел Чинго во центарот на градот. Понуди за лето 2021

Вклучено во цена:

 • Цена од ноќевање за 2 лица
 • Појадок
 • Паркинг
 • Wi-Fi/ТВ
 • Пешкири
 • Сопствено купатило
 • За трето лице се доплаќа 10 евра
 • За деца до 6 години бесплато
 • За деца до 12 години цената е со 50% попуст

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Вечера (Со можност за доплата од 6 евра по лице)

Хотел Чинго се наоѓа во центарот на градот Охрид на почетокот на старата чаршија. Располага со 40 соби. Околу 23 од нив се со големина од 40- 45 метри квадратни и доста комотини. Во дел од нив има 3, 4 и 5 легла, дел се со стандардни легла, а во дел има и софа која на развлекување која се користи како помошно легло. 

Во дел од собите има брачен кревет, а во дел се поединечни. 

Секоја соба има клима (функционална), фрижидерче, ТВ со кабловска и кулатило со тоалет. 

Хотелот располага со 24/7 отворена рецепција, бар, собите се поделени по објекти, собите имаат само прозорци но не и тераси. Тераса за кафе има пред самиот влез. 

Хотелот располага со Wi-Fi.

Има паркинг во склоп на хотелот кој е бесплатен. 

Хотелот има капацитет за од 90 до 100 лица. 

Во околината на хотелот се наоѓа градскиот пазар, старата чаршија, вториот чинар.

Она по што се истакува овој хотел е љубезноста на персоналот. Хотелот се наоѓа во зона 1, но околината е тивка, а и хотелот има добра изолација што го прави идеален за одмор. 


Сместувањето е по 14:00 часот
Одјавувањето е до 12:00 часот


Во собите има пешкири кои се менуваат секој ден, а постелнината се менува на 3 дена, но по барање на гостите може да се менува и почесто. 

Цените за април се со попуст:
Двокреветна соба 25 евра
Цените од мај се 35 евра (за цела сезона)


Контакт за резервација: 046 250 001/ 078 352 571
[email protected]


Остави Коментар