Беровски регион

Куќа „Поли“: Берово

Куќа „Поли“: Берово

Беровски регион Цена од:

500.00 ден

Разговарај на Viber

Измајмете куќа во Берово

Вклучено во цена:

 • Мининилана цена од ноќевање по лице
 • Доколку гостите се задржат повеќе ноќевања цената варира
 • Цената за наем на цел спрат е 3000 денари
 • Греење
 • ТВ/Wi-Fi
 • Јавен достапен паркинг

Не e вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето

Куќата се наоѓа во градот Берово на ул. Задарска бр.1 во близина на градскот парк.

Куќата располага со три соби од кои една четирикреветна и една за пар кои кревети може да се одделат.

Секоја од собите е опремена со греење и телевизор.

Објектот располага со кујна за целиот спрат.

Објектот располага со Wi-Fi.

На 100 метри од куќата има место за паркирање.

Максималниот капацитет е за 7 лица.

Во околината на куќата има парк, амбуланта и градинка.

 

Check in: Во договор со сопствениците
Check out: Во договор со сопствениците

Клучот се подига од сопствениците на куќата.

Доколку гостите останат подолго од 7 дена, се менува постелнината и пешкирите.

Цените се движат во зависно од сезоната. Целиот спрат е 3000 денари, а доколку се изнајмуваат оделно соби за парови цената е 600 денари по лице.

Сместувањето не дозволува влез на домашни миленици.

Сместувањето има простор за оставање на велосипеди.

Телефонски број за контакт: 078 230 767 

Остави Коментар

Коментари

 • Ѓурѓица Галамарова

  09.11.2021 12:27

  Резервиравме 3 ноќевања во куќа Поли за прв пат. Убавините на Берово ни беа веќе познати но љубезноста на домаќините беше изненадувањето. Куќата лесно се наоѓа но сепак домаќинката не пречека и ни покажа сѐ што требаше. Ние бевме двајца а на располагање ни беше целото приземје, огинот веќе беше запален (има можност за греење и на струја, но ние избравме на дрва). За добредојде имаше и превкусни домашни колачиња, со што започна првиот ден, а последниот заврши со домашно подготвени јуфки и слатко од сливи. Инаку во кујната покрај целиот потребен прибор домаќините мислеле и спремиле за гостите и кафе, шеќер, сол, зејтин, детергент за садови, ново сунѓерче. Со еден збор се мислело на сѐ. Креветот беше удобен, сѐ беше навистина чисто. Тоа што ни остави најголем впечаток беа парчињата, претпоставувам семејно наследство, од богатата наша македонска традиција. А исто од домаќинот добивме и рецепт за најубав качамак. Од сѐ срце ви ја препорачуваме куќа Поли и Берово.