Беровски регион

Вила Марија

Вила Марија

Беровски регион Цена од:

550.00 ден

Вила Марија се наоѓа на Беровското Езеро, во прегратките на Малешевските Планини, на стотина метри воздушна линија од самото езеро. До вилата Ве води реновиран асфалтен пат.

Вклучено во цена:

 • Цена по лице

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до вилата

Вила Марија се наоѓа на Беровското Езеро, во прегратките на Малешевските Планини, на стотина метри воздушна линија од самото езеро. До вилата Ве води реновиран асфалтен пат. Според статистиката, ова место е со најголема концентрација на кислород на Балканот и претсавува еден вид воздушна бања. Местото е погодно за рекреација, риболов и екстремни спортови, како велосипедизам. Градот Берово е на 7 км, каде можете да ги посетите прекрасните манастири Св.Богородица и Архангел Михаил. Вилата има приватен паркинг.


Вилата се наоѓа на Беровското Езеро, на патот кој води кон граничниот премин Клепало. Вилата располага со 3 спални соби, две со брацен кревет и помошен кревет, едната со два единецни кревети. Два тоалети и комплетно опремена кујна. Вилата располага со приватен паркинг. Максимален капацитет 8 лица. Престојот може да го искористите за рекреација, пешачење по убавите Малешевски Планини, планински велосипедизам, риболов на беровското Езеро.Исто така може да ги посетите прекрасните манастири во Берово кои се наоѓаат на 7 км Св.Богородица и Архагел Михаил, кој датира од 18 век. При пристигнување гостите ги пречекува сопственикот и добиваат клуч од него...доколку нема гости на денот на одјавување, истите можат да го искористат целиот ден на викендицата, но не подоцна од 18 часот. Доколку престојот е подолг од 5 дена, следува промена на постелини и пешкири.

Информации и резервации на: 070 836 661

Остави Коментар

Коментари

 • Stojna

  02.05.2022 15:47

  Лоша организација и информации за престојот, една цена на страната друга по телефон, не примаат гости за едно ноќевање,во сред недела, не им се исплати да менуваат постелнина и да палат камин иако цената е зголемена. Никаква љубезност и професионалност.

 • Зоран Пашовски

  26.04.2022 18:54

  Дали има слободни 2 соби со брачен кревет за едно нокевање нед. према пон.за 01 и 02 мај.

 • PETAR MOSKOV

  28.09.2021 13:01

  Dali ima slobodna soba od 8 oktomvri do 11 za dvajca

 • Dobrila Kokot

  22.04.2021 17:58

  Me interesira kolku cini smestuvanjeto za dvajca za tri nokevanja. Od 30.04-03.05

 • Фиданка Стојаноска

  10.04.2021 09:08

  Здраво, Почитувани, сакам да прашам која е цената за 7 лица(четворица возрасни и три деца), за две ноќевања, за 30 април и 1 мај. Поздрав и убав ден