Вила и винарија „Мал Св.Климент“

Охридски регион

Сместување во вила и винарија „Мал Св.Климент“


Макс. Капацитет : 32
Кревети : 32
Check In : 14:00
Check Out : 11:00
Климатизирано
Wi-Fi

Вклучено во цена:

  • Цените се движат од 3 330 денари до 6780 денари за ноќевање на 2 лица
  • Греење/Ладење
  • ТВ/Wi-Fi

Не е вклучено во цена:

  • Транспорт до сместувањето
  • Храна

Вилата и винарија Мал Св. Климент се наоѓа на улица Методи Патчев број 8 - 10, во стариот дел на Охрид во пешачка зона.

Располага со 16 соби од кои 15 соби располагаат со два единечни кревети а 1 соба со брачен кревет.

Сите соби располагаат со телевизор, двд уред, клима уред,подно греење, мини бар, електричен бокал, шољи за кафе/чај, чаши за вино, чаши за вода, сеф,купатило.

Само Penthouse suite располага со спална соба и дневна соба со кујна. Кујната е целосно опремена и располага со електричен шпорет, аспиратор, мини бар, машина за миење садови и електричен бокал. Останатите соби немаат кујна

Во сите соби и заеднички простории има бесплатен wi fi.

Сместувањето не располага со приватен паркинг.  Во центарот на градот во близина на пристаништето и плоштадот се наоѓа премиум зоната од јавниот платен паркинг, а на улиците Партизанска и Димитар Влахов се наоѓа стадардната зона на паркингот на која може да се купи дневна карта.

Максималниот капацитет е 32 лица .

Наспроти вилата се наоѓа црквата Мал Св Климент која датира од 14 век

Сместувањето се наоѓа во пешачка зона во јадрото на стариот град во тивка улица далеку од сообраќајниот метеж и бучава.

Соседството е мирно и блиску до плоштадот, езерото, кафетериите, рестораните.

Check in: 14:00 до 20:00.
Check out: 08:00 до 11:00.

Клуч картичката се подига на рецепција.

Доколку гостите останат седум дена се менува постелнина и пешкири.


Во околината на вилата се наоѓа Античкиот театар, црквата Св. Софија

Сместувањето не дозволува влез на домашни миленици и има простор за оставање велосипеди. 

Контакт: 076 453 961 и  046 250 655

Остави Рецензија

Доколку го имате посетено ова сместување