Етно Ранч: Село Радибуш

Kumanovo
Price from:

1,400.00 ден

Располага со 18 соби од кои има 9 двокреветни, 8 трокреветни и 1 четворокреветна соби.


Max. Capacity : 46
Beds : 46
Check In : 13:00
Check Out : 11:00
Pet Friendly
Air Conditioned
Parking
Wi-Fi
Clean Air

Included in price:

 • Двокреветна соба е 1400ден без доручек за две особи.
 • Трокреветна соба за 3 особи без доручек е 1800ден.
 • Четворокреветна соба без доручек за 4 особи е 2000 денари.
 • Апартманот се издава за 4-6 особи и цената е 3500ден без доручек.
 • Греење/Ладење
 • Тв/Wi-Fi
 • Паркинг

Not included in price:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Сместувачкиот капацитет  се наоѓа во Општина Ранковце, село Радибуш на 40км одалеченост од Куманово. 6452+359, Ранковце б.б, Крива Паланка.

Располага со 18 соби од кои има 9 двокреветни, 8 трокреветни и 1 четворокреветна соби.

Сите соби се опремени со сопствен тоалет, тв, клима уред, парно греење.

На само 100 м од ресторанот се наоѓа и апартман кој што е комплетно опремен со две спални соби кујна, дневна соба и тоалет.

Двокреветните соби се со брачен кревет, трокреветните имаат брачен кревет и плус помошен единачен кревет. Четворокреветна соба е со брачен и два помошни еднечни кревети.

Во целиот објект има бесплатен wi-fi.

Сместувачкиот објект си има свој сопствен паркинг.

Максималниот капацитет е 50 особи.

Местоположбата на нашиот сместувачки објект нуди можност за посета на повеќе знаменитости. Во непосредна близина на ресторан се наоѓа манастирот посветен на пустиножителот и чудотворец св. Јоаким Осоговски, и камените –карпести кукли кај с.Куклица. Во склоп на Општината се наоѓа манастирот Св.Троица во село Петралица, како и вештачкото езеро Отошница кое се наоѓа во истоименото село, а на 8 км од ресторанот.

Сместувачкиот објект се наоѓа во ридско-планински дел на 680 метри надморска височина.

Check in:13:00 часот
Check out: 11:00 часот.

Клучот за сместување може да се подигне на рецепција на самото место.

Во случај на подолог сместувачки период постелните и крпите редовно се менуваат.

Сместувањето дозволува влез на домашни миленици и има простор за остава на велосипеди.

Двокреветна соба е 1400ден без доручек за две особи.
Трокреветна соба за 3 особи без доручек е 1800ден.
Четворокреветна  соба без доручек за 4 особи е 2000
денари.
Апартманот се издава за 4-6 особи и цената е 3500ден без доручек.

Телефонски броеви за контакт: 071-357-878, 070-338-118

Leave a comment

If You Have Visited This Accommodation

Comments

 • Slobodanka Velkovska

  12.07.2023 13:51

  По Ваша препорака го посетивме Ранч. Местото е прекрасно, вкусна храна, убави соби со удобни кревети, љубезен персонал и најбитно е што цените се достапни за сите што сакаат природа и убава храна. Луна моето куче беше добродојдено во ресторанот и во соба. Топла препорака. Ве следам редовно, одличен сајт. Поздрав