Вила Купеница

Кумановски регион
Цена од:

12,300.00 ден

Вила со базен

Вклучено во цена:

 • Цена за наем на цел имот од ноќ
 • Капацитет за максимум до 10 лица
 • Базен
 • ТВ/Wi-Fi
 • Паркинг

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Вила Купеница се наоѓа во селото Никуљане, 11 км од Куманово, 44 км од Скопје, 33 км од меѓународниот аеродром во Скопје. Располага со 4 соби. Сите се со брачен кревет, во едната има плус два поединечни. Во едната спална има две тераси, една со поглед на базен. Останатите 3 соби се со кревет и плакари. Кујната е целосно опремена.

Вилата е опремена со Wi-Fi и има приватен паркинг.

 Капацитетот на нашата вила е за 10 лица.

Базенот е најголемата атракција во летниот период, должина 16м и ширина 5м. Длабок 2м. Дворот е голем, 5000 метри квадратни. Внатре во куќата има камин. Вилата се наоѓа во село Никуљане, надморска височина 570м.

Околината е тивка со апсолутна приватност. Во вилата има оставено чисти пешкири и постелнини со кои гостите можат да се послужат кога ќе мислат дека е потребно. 

Сместувањето е PET FRIENDLY и има простор за велосипеди. 

Сместувањето и одјавувањето е флексибинло. 

Клучот од вилата се подига од сопствениците кои ги пречекуваат гостите. 

С издава целиот простор. Цена од вечер е 200 евра со плус депозит од 150 евра, во случај ако се направи штета. Доколку е се во ред се враќаат средствата за депозит. 

Контакт: 078 438 714 или

Остави Коментар

Коментари

 • Kristina

  02.08.2022 20:07

  Zdravo, Vi pisuvam zaradi golemoto razocaruvanje pri prestoj vo Kupenica. Ja iznajmivme Vila Kupenica za mominska vecer ovoj vikend 30/31vi juli so cel da go koristime bazenot. Naglasivme istiot da e poln, no koga pristignavme bazenot bese uzasno prljav i ne bese voopsto za banjanje. Namerno cela grupa devojki baravme vila so Bazen niz Skopje i Kumanovo, da ne ni bese bazenot biten ke najdevme druga vikendica koja ne se naogja tolku oddaleceno od SK. Dopolnitelno pri telefonskiot razgovor ne bese napomenato Depozit, no pri pristignuvanje vednas pobaraa. Razbiram zosto se ostava deposit no istiot mora da se naglasi pri telefonski razgovor. Vilata se na se e ok, siroko i pristojno, ama momentot so bazenot e ogromen turn off i ne bi ja preporacala vilava nekomu zaradi nekorekten odnos.