Park Diamond Apartments: Охрид

Охридски регион
Цена од:

1,845.00 ден

Сместување во Охрид. Апартмани во Охрид. Лето 2021

Вклучено во цена:

 • Најниска цена за 2 лица од ноќевање
 • Цените варираат во зависност од периодот во сезоната (ова цена е за месец мај)
 • Греење/ Ладење
 • Паркинг
 • Wi-Fi
 • Редовно чистење и крпи
 • Фрижидер во секој апартман

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна
 • Туристичка такса

Park Diamond Apartments се лоцирани на улицата Наум Охридски р. 10/А, поточно во самиот објект т.н Парк Голден Бич на најлуксузната локација во Охрид.

Апартманите се со доста опуштена и комфортна атмосфера. Парк Диамонд распола со 15 апартмани кои активно се издаваат. Сместувачки капацитет е од 55-60 лица од кои 4 апартмани се со поединечен кревет, а останатите брачни кревети со можност во одделни апартмани за дополнителни кревети.

Уникатноста на апартманите произлегува од нивното нумерирање. Апартманите се целосно опремени и поделени следните големини:

S-
Апартман за 2 лица
М- Апартман за 2 лица плус можност за 3-то лице
L- 2+2 (со поглед кон планина)
L- 2+1 (со поглед кон езеро)
XL- 2+2 (со поглед кон планина)
XXL- Од 2 до 6 лица.

Дел од апартманите се опремени со кујна, а дел со електричен бокал + прибор. Во сите апартмани има фрижидер.

Апартманите
L, S и М имаат електричен бокал+ прибор. Во апартманите XL и XXL има кујни.

Во апартманите има тоалет, балкон, фрижидер, постелнини, крпи, греење, клима, ТV и WIFI.


Во овјектот има паркинг простор кој е 24/7 со обезбедување.

Менаџментот дозволува внесување на домашни миленичиња од помали раси со утрински навики.

Инфо:
- Kлучевите се подигат од рецепција воедно и специјаизирана продавница за Охридски бисери каде се најавуваат гостите.
Без разлика колку време престојуват гостите, вклучено е дневно чистење (крпи, постелнини)
- Влезот во собите е по 14:30ч
- Напуштање во собите е до 11
:00ч

Резервации
:
078/333-807 и 078/442-675

Остави Коментар

Коментари

 • Elizabeta Nikolovska

  26.07.2022 11:09

  koja e cenata za nokevanje vo sredina na avgust za 2 lica