Битолски регион

Селска вила на Пелистер

Селска вила на Пелистер

Битолски регион Цена од:

6,027.00 ден

Ова прекрасна селска викендичка е вистински избор за луѓето кои бараат приватен луксуз.

Вклучено во цена:

  • Цена за наем на вилата за 5 лица од ноќ
  • Цената е генерирана и варира
  • Паркинг
  • Wi-Fi
  • ТВ
  • Кујна
  • Греење

Не е вклучено во цена:

  • Транспорт до вилата
  • Храна

Дозволете да ви ја претставиме вилата на Раде, која е јавно објавена на општина Битола и е достапна за изнајмување. Ова прекрасна селска викендичка е вистински избор за луѓето кои бараат приватен луксуз. Внатрешното модерно се бакнува со традиционалните елементи што ви дава уникатно чувство. Целото приземје е отворено. Има камин опколен со кревети. На приземјето има ТВ, трепезарија и кујна опремена со сите неопходни работи за приготвување на лесна храна. 

Вилата располага со две спални соби од кои во едната има три единечни кревети, а во другата има брачен кревет. Во дневната има софа кревет.

Вилата е идеална за 5 лица.

Има бесплатен паркинг, пегла, машина за алишта, опремена кујна. 

Се радуваме на отворените скали и внатрешната тераса која води до спалните соби на првиот спрат.

Купатилото/тоалетот е на приземјето. На приземјето има голема тераса погодна за седење и уживање со поглед кон исток, но има и помала тераса со поглед кон југ.

Климата на Баба е планинска, и како таква погодна е за развој на планински туризам (зимски и летен). Па затоа ви препорачуваме да ја погледнете прогнозата и температурите пред да тргнете на патување.Ова вила можете да ја резервирате на: 075-207-600 (bitola.gov.mk)


Остави Коментар