Уникатна викендица на Влаина планина

Делчевски регион
Цена од:

1,500.00 ден

Вила на Влаина планина


Макс. Капацитет : 10
Кревети : 10
Check In : 14:00
Check Out : 11:00
Pet Friendly
Климатизирано
Паркинг
Wi-Fi
Чист Воздух

Вклучено во цена:

 • За едно семејство од двајца 1500
 • За семејство со малолетни деца 2000
 • За две семејства 3000
 • Цена за наем на вилата од ноќ
 • Греење/Ладење
 • ТВ/Wi-Fi
 • Паркинг
 • Опремена кујна

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Вилата се наоѓа на планината Влаина на 1100 метри н.в. и на само 500 метри од граничниот премин Делчево. Вилата на сопствен имот од 10 хектари и сопствен пристапен пат обезбеден со капија

На самиот имот и во блиската околина има идеални патеки за пешачење и за велосипедизам. Гостите имаат можност и за краток шипинг до Благоевград ( Метро, Бриколаж ) кој што е на 30 км. Околу самата вила има прекрасна борова шума , огромен тревник , овоштарник и насад со лешници

Располага со паркинг за повеќе возила како и гаража


Кујната е комплетно опремена со целосен инвентар , Ел. шпорет фрижидер тостер итн.

На 6 километри има одличен рибен ресторан

Салон и кујна од 50 м кв , бања со туш , тв , интернет

Две спални со брачен кревет од кои едната е со тераса опремена со фотељи и маса

Во салонот има двосед и тросед од кои што троседот е на распуштање

Во соседството нема други вили , и иако е на само 100 метри од меѓународниот пат има совршена интима

Термин за сместување по предходен договор

Клучот за сместување го добиваат од сопственикот по пристигнувањето


Дозволен е влез на домашни миленици


Контакт тел.viber I Whatsapp 078 629 656

Остави Рецензија

Доколку го имате посетено ова сместување

Коментари

 • Цветанка

  15.05.2023 12:29

  Навистина уникатна вила и по местоположба и по уредување, како од бајките. Место каде што секој би посакал да се врати, барем уште најмалку еднаш. Секоја чест на домаќинот, за гостопримството и одлично уредениот простор. Ви благодарам Горане уште еднаш, сигурно се гледаме повторно.

 • Leon

  02.05.2023 13:07

  Се како што е напишано и повеќе. Преубава природа, вилата опремена со се што е потребно а домаќинот баш како што треба - пријатен, ненападен, на располагање во секое време. Фала Горане за гостопримството, доаѓаме сигурно пак. Се на се 10/10.

 • Сандра

  09.04.2023 16:49

  Прекрасно место кое не се опишува со зборови, вистинска идила и одмор за душа. За домаќинот Горан само пофални зборови.

 • Филип Николовски

  12.03.2023 21:35

  Прекрасна вила со одлични услови. Комплетна кујна со сите сосеви, чаеви, кафиња до друштвени игри. Топло, чисто, пријатно и тивко. Сопственикот ни остави одличен впечаток. Чиста 10ка.

 • Бојана

  12.03.2023 20:59

  Удобно, чисто, топло. Место кое ќе биде посетено повторно. Оценка 10/10.

 • Stefan

  12.03.2023 20:41

  Вилата ја препорачувам од срце. Природа, приватност, удобност. За газда Горан само пофални зборови

 • Elena

  28.02.2023 12:03

  Преубава викендица, чист воздух, идеално место за изолирање од градскиот метеж. Големи пофалби за гостопримството и топла препорака за секој љубител на природата.

 • Monika Lavurovska

  26.02.2023 12:31

  Одлично место за одмор и релаксација. Хигиена, гостопримство и организација на просторот, се на врвно ниво. Но пред се, предобар поглед и чист воздух.

 • Milena

  26.02.2023 09:03

  Cisto, uredno, toplo,prekrasen pogled.

 • Dobrivoje

  21.02.2023 23:16

  Imavme odlicen prestoj vo vilata Uzivavme opkruzeni so borova suma i neviden mir Vilata e celosno opremena, topla i svetla, ednostavno se cuvstvuvavme kako doma. Opremena so Tv, internet, bezbroj filmski programi, kujna, skara, centralno parno greenje i kupatilo. Se e prekrasno cisto i novo. Sopstvenikot Goran e prav domacin i gostoprimliv. Na site im ja preporacuvam vilata, a so sigurnost ke ja posetuvame pak

 • Пано

  12.02.2023 21:00

  Вилата е прекрасна, опколена со борова шума и поседува огромен простор за прошетка. Целосно е опремена, има добро греење и е чиста. Домаќинот Горан е супер, гостопримлив и достапен за се што ви треба. Ни се погоди да има и снег па поминавме прекрасен викенд на чист воздух, мир и тишина надвор од градот и гужвите. Оценка 10/10.

 • Martin

  05.02.2023 21:49

  Прекрасна вила, одлично опремена за сите потреби, опколена со голема борова шума. Гостопримливост на највисоко ниво од страна на домаќинот Горан, достапен да ви помогне за било што. Вреди да се посети во било кое годишно време. Дефинитивно место што би престојувал уште многу пати. 10/10

 • Olgica kostadinova

  05.02.2023 16:53

  Peubav pominat vikend, vredi da se poseti ❤

 • Aleksandar Orushevski

  05.02.2023 16:48

  Preubavo mesto za relaksacija,raj za Dusa ❤️

 • Alexander

  30.01.2023 16:00

  Extraordinary place to visit, surrounded with magnificent nature. Perfectly warm inside, full equipment kitchen, comfortable beds. Excellent host, great hospitality.

 • Александра Јакимовска

  29.01.2023 14:31

  Одлично поминат викенд, на чист воздух во мир и спокој. Преубава викендица, топла, чиста 10/10 и снабдена со се што ви е потребно. Горан домаќин во вистинска смисла на зборот. Препорака за сите што сакаат да избегаат од се.

 • Vesna stanceva

  24.01.2023 13:11

  Prekrasna Vila cista I uredno opremena prirodna izvorska voda, prava vozdusna banja. Ja preporacuvame na sekoj koj saka da odmori. Pofalni zborovi za domakinot Goran I negovoto milenice Lori. Se nadevame ke ja posetime pak.

 • Даниела Димовска

  22.01.2023 21:22

  Preubava vila, so premnogu zelenilo i borova shuma. Cista ladna prirodna izvorska voda. Pet dena uzivanje i relaksacija vo mir i tishina(i malku ni beshe).Cisto, uredno, sredeno, ima bash se shto bi vi bilo potrebno. Za nasheto milenice beshe uzivancija, sloboda:) Za gospodin Goran nema shto da se kaze osven sekoja cest na gostoprimlivosta i dostapnosta. Najgolemo voodushevuvanje beshe Lori, ljubov na prv pogled:)prava domakinka, ne preceka i ne isprati. Vo najskoro vreme povtorno sme tamu!

 • Darko

  12.01.2023 08:55

  Odlicno mesto so prekrasna borova shuma, vikendicata e preubava, celosno opremena, cista i sredena. Gazda Goran e sekogas dostapen za bilo kakva informacija i sovet. Odlicno pominati nekolku dena vo mir i tisina, nadvor od gradskiot metez na cist vozduh. Toplo ja preporacuvam za da se poseti.

 • Stefan

  01.01.2023 16:51

  Прекрасна викендица, одлична локација во преубава природа, со мир и тишина, Домаќинот за сите пофалби, достапен во секој момент, препорака за љубители на мирен одмор.

 • Александра Р.

  22.12.2022 07:16

  Преубава локација, викендица, простор, природа, мир, тишина. Уживање за сите сетила. Горан е одличен домаќин. Препораки за местото.

 • Јована Т.

  13.12.2022 17:50

  Прекрасно поминат продолжен викенд на ова уникатно и преубаво место. Вила снабдена со се што ви е потребно и мир кој ретко се наоѓа. Опкружено со чист воздух и мирис на бор кој не се заборава. Искрена препорака за секој кој навистина сака да одмори и да избега од градската гужва. Само пофални зборови за домаќинот кој беше постојано на располагање. Дефинитивно ќе се посети повторно.

 • Sandra Ignjatovska

  10.12.2022 18:54

  Odlicno mesto za rehabilitacija od gradskiot metez. Samo pofalbi i planovi za uste eden prodolzen prestoj naskoro.

 • Valentin Stojanovski

  10.12.2022 10:52

  Prekrasno mesto, vo odlicna sostojba i gostoprimstvo na nivo. 5/5

 • Оливера Г

  16.11.2022 18:39

  Совршенство за сите сетила. Прекрасно место за бегство од градскиот метеж. Мир, тишина и спокојство. Гостопримливите домаќини ни го направија престојот незаборавен. Поен плус што во вилата е дозволен влез за домашни миленици кои исто така уживаа во долгите прошетки. Топло ја препорачувам вилата за краток или подолг престој.

 • Godyns f

  16.11.2022 18:28

  Very nice place into the nature . Very clean house . The owner makes our stay very pleasant. Definitely we are going to visit this place next year. Our dogs had the time of there life there. I give 5 of 5 stars for the accommodation.

 • Stefanovska Radmika

  13.11.2022 11:03

  Кој бара мир, тишина и звукот на птиците со сигурност ќе го најде тука. Топло препорачувам бегство од секојдневниот живот да го искомбинира со свежиот планински воздух во кој е сместена оваа вила. Секоја чест за домакинот кој не пречека со отворено срце и гостопримливост.

 • Филип Неделковски

  26.10.2022 04:10

  Прекрасно и мирно место за одмор. Топла препорака.

 • Стефани Јозевска

  25.10.2022 09:31

  Совршено место, го препорачувам на сите. Пофални зборови и за сопственикот.

 • Теодора Ѓорѓевски

  25.10.2022 08:05

  Преубаво и мирно место . Вилата е чиста и максимално опремена! Од срце ви препорачувам да ја посетите. За сопственикот само пофални зборови, многу културен и љубезен човек.