Охридски регион

Хотел Дипломат Плус

Хотел Дипломат Плус

Охридски регион Цена од:

1,302.00 ден

Се наоѓа на 150 метри од брегот на Охридското езеро и на 1 километар од центарот на Охрид, градот со богато природно, културно и историско наследтсво. Контакт за резервации: 075 626 393

Вклучено во цена:

  • Цена по лице
  • Wi-fi
  • ТВ со кабловска
  • Паркинг

Не e вклучено во цена:

  • Трансфер до хотел
  • Спа центар

Се наоѓа на 150 метри од брегот на Охридското езеро и на 1 километар од центарот на Охрид, градот со богато природно, културно и историско наследтсво. Исто така и аеродромот Св. Апостол Павле се наоѓа на оддалеченост од 11 километри.

Овој хотел има просторни и пријатни соби со балкони, бесплатен интернет, сите се опремени со кабловска телевизија, климатизирани, имаат фрижидери и фен за сушење во бањата. Секојдневно се чисти и одржува хигиената.

Појадокот се сервира во ресторанот на горниот спрат, од каде што има прекрасен поглед на градот. Хотелот има лифт каде што може да се пренесуваат лица со инвалидска количка, но собите не се специјално опремени за лица со инвалидитет. Достапен е слободен паркинг. Има понуда на екскурзии и тури со автомолбили и велосипеди.

Хотелот располага со:

  • Фамилијарна соба
  • Twin room
  • Двокреветна соба
  • Трокреветна соба

Услуга: Ноќевање со појадок за 2 лица- 21 Еур по лице на ден

Услуга: Полупансион за 2 лица- 25 Еур по лице на ден

Услуга: Полн пансион  за 2 лица- 29 Еур по лице на ден

Деца 0-6 години- Бесплатно

Деца 7-12 години- 50% попуст

Контакт за резервации: 075 626 393

Остави Коментар