Paradise Nest House: Охридско езеро

Охридски регион
Цена од:

1,845.00 ден

Апартмани и вили за изнајмување

Вклучено во цена:

 • Цените се варијабилни, се зависи од периодот почнувајќи од 30€ за двокреветна соба
 • 35-38€ за трокреветна соба
 • 55-60 € за бунгаловото и апартман
 • Ладење/Греење
 • ТВ/Wi-Fi
 • Паркинг
 • Отворена летна кујна
 • Можност за доплата за доручек, ручек и вечера со претходен договор.

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Paradise Nest House се наоѓа над населбата Св.Стефан во близина на с.Шипокно, на 1.5км од главниот пат. Околу 1.2км патот до Вилата е не асфалтиран, но прооден со кола.

Располага со 2 соби (една двокреветна (брачен кревет) , другата трокреветна (брачен + единечен кревет), 1 апартман (за мах. 5 лица (3 единечни кревети на долниот кат, 1 брачен на корниот кат) ) и 1 бунгалово мах 4 лица брачен кревет на горниот кат и софа за долниот кат).

Сите соби се со приватен тоалет, и балкон со поглед на езеро.

Има летна кујна целосно опремена+ скара+ фурна, во склоп на кујната има и голема тераса

Има бесплатен Wi-Fi и приватен паркинг. Клучот се подига од соствениците кои ги чекаат гостите во вилата. Постелнината и пешкирите се менуваат на третиот ден.

Максимален број на гости е 14 лица. Сместувањето не дозволува влез на домашни миленици внатре.

Вилата се наоѓа недалеку од напуштеното село Шипокно кој е вистинска атракција за гостите, а на речиси 3 кимолетри е друго село Коњско и село Велество кој е на 3 километри и сите се обележани со пешачки патеки.

Вилате се наоѓа во мирна и тивка област во планина и е изолирана од гужва.

Соседството е мирно без галама и гужва.

Check in e од 12 до 14 часот

 Check out e до 10 часот наутро

КОНТАКТ: 071259096 071259095

Остави Коментар

Коментари

 • Александра Илиева

  29.05.2022 21:13

  Рајот на Земјата Дефинитивно вреди да се посети местово. Тивко, на само неколку км од градот далеку од вревата. Изобилство на природа, место за кое се чувствува дека е изработено со многу љубов. Сопствениците се крајно пријатни луѓе, многу е чисто и има прекрасен поглед кон езерото. 10 ка е малку за местово!!!

 • Зорица Стојанова

  12.01.2022 10:05

  Чиста 10ка. Прекрасен поглед, убав двор, чисто, пријатно и топло сместување, културни, тивки, гостопримливи домакини. Силно го препорачувам ова сместување, за сите љубители на мирен, изолиран одмор со потполна приватност.