Самиот камп има сопствен маркет, голем паркин простор, тушеви со топла вода, електрична енергија за секој кампер.


Макс. Капацитет : 100
Check In : 14:00
Check Out : 12:00
Pet Friendly
Климатизирано
Паркинг
Wi-Fi
Чист Воздух

Вклучено во цена:

 • Цена за голем бунгалов за од 4 до 6 лица
 • Цените за 2023 се изразени во табела во опис
 • Кампот се резервира на минимум 3 ноќевања
 • Цените ги одредува кампот за помалку од 3 ноќевања

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Камп Љубаништа има свои бунгалови и шатори достапни за изнајмување. Ваше е само да понесете вреќа за спиење и основни средства за оджување на лична хигиена и секако да имате желба да останете на кампување од 3 до 5 дена, како што и налага неформалниот правилник на камперите ширум светот кои тврдат дека за да се почувствува магијата на природата, треба да се остане барем три дена.

Кампот се наоѓа во близина на село Љубаништа, покрај самото Охридско езеро и во подножјето на планината Галичица, што би рекле ние на вистинското место каде што се гушкаат планината и езерото. Кампот се простира на 90,000 метри квадратни, а има песочна плажа долга 650 метри. Површината на кампот е рамна со сенки на голем број на дрвја.

Самиот камп има сопствен маркет, голем паркин простор, тушеви со топла вода, електрична енергија за секој кампер.

Кампот нуди можност за изнајмување на: Камп приколка за 4 лица, изнајмување на шатор, изнајмување на голем бунгалов, изнајмување на мал бунгалов, има и ресторан и бар на плажа со лежалки и чадори за сонце.

Кампот има нов авантуристички парк кој можат да го користат гостите на кампот, но и гости кои сакаат да го посетат авантуристичкиот парк.

Контакт за резервации: +389 46 283 011, +389 46 283 240, 071 297 177

Ценовник за 2023:


Остави Рецензија

Доколку го имате посетено ова сместување

Коментари

 • Наташа Вељановска Марковска

  29.08.2023 11:16

  Здраво. Дали ке можи да резервирам две камп приколки за 08 и 09 септември 2023 г. Вкупно две ноќевања, возрасни луге сме 4 ца и 3 деца.

 • Angela Jolakoska

  15.08.2023 13:46

  Pocituvani, Se obiduvame da rezervirame bilo sto mesec dena, no spored vasite vraboteni mesto nema. Me interesira za 22.08 do 26. 08, dali i sto imate slobodno. Za 4 lica i dali izdavate i shator, a ne samo mesto. Vi blagodaram odnapred. Pozdrav Angela Jolakoska