Охридски регион

Вила Флора

Вила Флора

Охридски регион Цена од:

550.00 ден

Вила Флора е лоцирана во западниот дел на Охрид, во населбата Далјан на 100 метри од брегот на охридско езеро.

Вклучено во цена:

  • Цена по лице од ноќевање (минимум 2 лица)
  • Wi-fi
  • Паркинг пред вилата
  • Флексибилно сместување

Не e вклучено во цена:

  • Транспорт до сместувањето
  • Храна за време на престојот

Вила Флора е вила лоцирана во западниот дел на Охрид, во населбата Далјан, на 100 метри од брегот на Охридското Езеро. Лицето на вилата е свртено кон инсток и предните соби се со поглед на Самоиловата тврдина, а ентериерот е украсен со многу антиквитети и сувенири карактеристични за Македонија. Се наоѓа на 15 минути пеш од самиот центар на градот и на 100 метри од самата плажа на езерото. Со тоа на своите гости Вила Флора им овозможува пријатен и удобен одмор без потреба за размуслување за било каков превоз. На своите гости исто така им стои на располагање и летната бавча со прекрасно уредениот двор преполн со разновидна флора која пак воедно е и заштитен знак на вилата, по која пак го добила своето име. Исто така Вила Флора на своите гости им нуди мини кујна во самиот двор.  

 
Вила Флора нуди 12 студија.
Студијата се убаво уредени и нудат пријатна и тивка атмосфера за престој.
Секоја од собите располага со сопствено купатило, ТВ приемник приклучен на кабелска телевизија, интернет приклучок како и мини фрижидер. Сите соби на вилата се распоредени во два влеза на три ката.
Вила Флора располага со 12 студија од кои 8 се 3-креветни и 4 се 2-креветни.
Термин за сместување 12 часот, а одјавување 10 часот.
Клучот се подига во самата вила.
Постелнина и пешкири се менуваат доколку гостинот е на подолг период.

Цена 550 денари по ноќевање од лице.

Дали знаете дека?
При онлајн резервација на сите приватни сместувања на „Кајак.мк“ вие донирате 1% за пошумување на нашата држава. Истото така добивате и код на ваучерот со кој подоцна можете да погледнете каде е засадено вашето дрво. Затоа направете предрезервација на понудата бесплатно. Селектирајте го терминот кој ви одговара и добијте повратен одоговор во истиот ден. Доколку имате дополнителни прашања ви стоиме на располагање на:

Контакт: 078 323 133


Остави Коментар