Villa Butterfly и Villa Unika: Љубаништа

Охридски регион
Цена од:

4,305.00 ден

Вила Butterfly и Villa Unika се наоѓаат во с. Љубаништа, 600 метри од плажата и 2 км до прекрасниот Св. Наум.

Вклучено во цена:

 • Најниска цена за ноќевање
 • Цените варираат и се опфатени во пакети со детален опис
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • ТВ
 • Сопствен двор
 • Повеќе детали во самиот опис

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето

Вила Butterfly и Villa Unika се наоѓаат во с. Љубаништа, 600 метри од плажата и 2 км до прекрасниот Св. Наум.

Двете вили имаат комплетна приватност со засебен двор и паркинг. Секоја вила има два спрата. На горниот кат има три спални соби (две спални соби со брачен кревет 160х200, со сопствена тераса со поглед кон Езерото и една соба со два кревети на спрат) и тоалет.

На првиот кат има дневна соба со телевизор (повеќе од 100 канали и неограничен брз интернет), софа, кујна опремена со најсофистициран прибор за ручање и готвење, фрижидер, шпорет, тостер, тостер за печење леб, блендер, сад за загревање вода и сл.), тоалет со туш и пространа тераса со поглед кон езерото.

Вила Butterfly располага со сопствен летниковец, место за сунчање со четири лежалки, маса за ручање со скара, чешма и голем чадор, и уште еден помошен тоалет со туш и машина за перење алишта.

Вила Unika располага со многу пространа тараса со маса за ручање, скараод која што по скали се слегува во градината која е опремена со маса и столици за релаксација во градината која што е прекрасно уредена со одржувана трева и многу цвеќиња.

Во гаражнит дел на вила Уника исто така има машина за перење и сушење алишта. Двете вили располагаат со сопствен паркинг за две возила за секоја вила (вкупно 4 возила).

Вилите располагаат со: неограничен интернет, повеќе од сто TV канали, сопствен паркинг, платен паркинг во камп Љубаништа за две возила за секоја вила и камп за одлагање на реквизитите кои гостите ги користат на плажа, машина за перење алишта, фен, пегла и даска за пеглање, комплетно опремена кујна, базен intex.

Кујната е опремена со: луксузни чинии и прибор за јадење, помали и поголеми тенџериња и тави, тава за палачинки, ренде, цедилки, отварач за вино, чаши за вода, вино, пиво, ракија и сл.

Вилата располага со неограничен брз интернет (Wi Fi) и повеќе од сто ТВ канали

Двете вили располагаат со сопствен паркинг за две возила за секоја вила (вкупно 4 возила).

Максимален капацитет е 6+2 лица за секоја вила (може две помошни легла во дневна соба но не е препорачливо!)

Околина: Камп Љубаништа со најубавата плажа на Охридското Езеро со ситен песок, Св. Наум манастир со комплекс на ресторани со прекрасен амбиент, Национален парк Галичица, Република Албанија е на 5 км со прекрасен избор на рибни ресторани со морска храна и пристапни цени, селото Трпејца 8 км со прекрасни ресторани и таверни со локална храна, риба, ѓомлезе и убава плажа.

Вилите се издаваат комплетно и овозможуваат целосна приватност, а се опремени според високи стандарди. Вила Butterfly се одликува со смирена софистицираност и балансирани бои, додека вила Уника е рустикална приказна со природни материјали..дрво, камен, чаршафи од памук и сатен, ќилим од памук и волна, рачно изработени чинии, уникатни предмети и најубавиот поглед на светот.... опкружена со спокојот на планината и раскошот на езерската шир.

Како сопственици кои што го пропатувале светот се трудиме нашето искуство да го преточиме во овој простор за целосна релаксација и комфорт, едноставно ништо да не им недостига на нашите гости.

Вилите се наоѓаат во многу тивок предел со тивки едуцирани соседи, назад се простира планината Галичица, а напред Охридското Езеро.

Областа е тивка. Тивки соседи кои ја почитуваат природата и спокојот.

Гостите во вилите се сместуваат во 14:00 часот

Гостите се одјавуваат во 09:00 часот

Клучот го добиваат од домаќините кои приредуваат топло добредојде со мала закуска, музика и комплетно објаснување за сите детали поврзани со користење на вилите. Секои седум се менува постелнината и комплетно се чисти објектот, а нови пешкири добиваат на секои три дена. Вилите располагаат и со брендирани козметички средства како шампон, гел за туширање и сапун.

Цени:

Aприл,мај до 15-ти јуни: 400 евра за една недела/вила односно 70 евра од вечер (најмалку се изнајмуваат 4 ноќи)

Јули, август и септември 500 евра за една недела/вила, односно 80 евра за вечер (најмалку се изнајмуваат 4 ноќи).

Во околината може да се прошета посетат Св. Наум, Трпејца, Национален парк Галичица, Република Албанија (Поградец, Корча)

Телефонски број за резервации: Ангела 071232436

Остави Коментар

Коментари

 • Билјана Исијанин

  26.06.2021 21:20

  Здраво, Дали вилата е слободна во периодот од 10 до 17 јули или од 5 до 12 август и дали може престој со куче?