Струшки регион

Камп SCOUT: Сместување во куќички и соби

Камп SCOUT: Сместување во куќички и соби

Струшки регион Цена од:

1,320.00 ден

Разговарај на Viber

Камп СКАУТ во Струга е распостранет на површина од 6500 м2 кој постои од 1972 година опкруежен со борови стари повеќе од 40 години. Сместувњето овде е погодно за релаксација и престој за сите празници.

Вклучено во цена:

 • Цена за 2 лица за 1 ноќевање во куќчка на дрво во сезона
 • Цената е генерирана и варира во зависност од периодот и бројот на ноќевања
 • Цените ги имате линкувано во опис на текстот
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Место за готвење
 • Безбедност
 • Останатите поволности се во опис

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Камп СКАУТ во Струга е распостранет на површина од 6500 м2 кој постои од 1972 година опкруежен со борови стари повеќе од 40 години. Сместувњето овде е погодно за релаксација и и за активен одмор и опуштање. Имате опција да престојувате вошатори, дрвени куќички, приколки или соби. Во сите од сместувачките капацитети има паркинг и Wifi, а игралиштето е за сите гости. Можете да пешачите, возите со велосипед, да изнајмите кајак и уживате во водите на Охридско езеро. Нека ова лето биде вашето кампување од соништата.

Во радиус од 500 метри можете да најдете 5 различни плажи од кои 3 се приватни и две јавни. Охридското езеро  познато по своите плаажи со камчиња и кристално чиста вода. Има мали плажи за деца на 100м од вашиот шатор или приколка.

Изнајмете соба

За оние кои сакаат капмување но сакаат да имаат солидна подлога, Camping SCOUT нуди опција да изнајмите соба.  Капацитетот е 10 1/4 соби да се промени со Кампот располага со 10 соби (двокреветни / трикреветни и четирикреветни). Кампувањето во нашите соби ви дава дополнително уживање покрај охридско езеро. Во секоја од собите има: Eлектрична струја, директен пристап до заеднички санитарни јазли во затворен простор, топла вода 24 часа на ден, вода за пиење, , шкафче за вашиот багаж, Лавабо за миење на вашиот прибор, место за правење скара, стража за време на вечерните часови и WIFI.
Цените за резервации може да ги погледнете ОВДЕ.


Престој во Дрвена куќа

Камп СКАУТ нуди 7 дрвени куќи. Сите куќички се опремени со брачен кревет или два одвоени со макс. Капацитет до 2 лица, масичка и мал ормар. Ова е најатрактивниот престој кој го нуди овој камп. Најчести гости се авантуристи или млади романтични парови. Во секоја од куќичките има, струја, WIfi , вода за пиење и заеднички тоалет и туш со топла вода 24/7 (надор од куќичките). Паркинг простор има. Исто така под куќичката има лична мала трпезарија. Камп СКАУТ нуди современи чисти и лесно достапни јазли, кои се опремени со Туш кабини, WC и лавабо.
Цените за резервации може да ги погледнете ОВДЕ.


Цени за 2022 лето:

Предсезона:
1/4 соби- 1200 денари
1/3 соби- 1080 денари
Куќичка за двајца- 960 денари
Шатор за 2 лица- 720 денари со шатор од камп
Шатор за 3 лица- 850 денари со шатор од камп
Шатор за 4 лица- 960 денари со шатор од камп

Во сеозна:
1/4 соби- 1560 денари
1/3 соби- 1440 денари
Куќичка за двајца- 1320 денари
Шатор за 2 лица- 720 денари со шатор од камп
Шатор за 3 лица- 850 денари со шатор од камп
Шатор за 4 лица- 1320 денари со шатор од камп


Гостите имаат на располагање:

 • Mашини за перење на алишта
 • Заеднички фрижидер.
 • Заедничка скара
 • 2 назначени места за готвење и простор за јадење
 • Простор за багаж
 • Бар/ Пицерија
 • Лулашки за релаксација
 • Дозволен е влез на домашни миленичиња.
 • Пасвордот од Wi-fi се бара од рецепција. 
 • Гостите имат опција да изнајматКајак, велосипеди, терени за: кошарка, одбојка и ракомет

Camping SCOUT се грижи за безбедноста и здравјето на гостите како и секојдневните потреби.

Дали можеби сакате да престојувате во шатор? Доколку да, тогаш кликнете ОВДЕ за повеќе детали. 

Контакт телефон за резервација: 071385509 или +38946520842
Линк од официјалната страница каде се објавени повеќе пакет цени со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар