Внатрешнота на куќата е едноставна и пријатна. Има комплетно опремена кујна со камин, дневна соба со многу удобра софа, спална соба и бања со туш.


Чист Воздух

Вклучено во цена:

  • Цена за наем за 2 лица од ноќ
  • Цената е генерирана од интернет и варира
  • Греење/Ладење
  • Wi-Fi
  • Паркинг

Не е вклучено во цена:

  • Транспорт до сместувањето
  • Храна

Внатрешнота на куќата е едноставна и пријатна. Има комплетно опремена кујна со камин, дневна соба со многу удобра софа, спална соба и бања со туш. Куќата е идеална за семејство. 2 возрасни со деца. 

Креветот и кујната се изработени рачно, а многу од предметите исто така се дело создадено од раката на човекот. Куќата поседува wi-fi.

Во текот на летниот период гостите може да ја користат градината за медитација или за скара. Во зима, можете да го користите отворено ложиште во кујната.

Без разлика кој период од годината ќе се одлучите да ја посетите ова куќа, јужниот поглед од терасата кон долината на река Радика е феноменален во секоја сезона.

Check in: 14:00-20:00
Check out до 12:00

Што би требало да знаете: Манастириот Св Јован Бигорски е оддалечен на 5 километри, Галичник е на 50 километри возење, а 5 километри пешачење, Ростуше е на 4 километри, Дебар на 16 километри. 

Од Скопје до самата вила има 118 километри. 

Radika View House можете да ја резервирате на: 042 470 999

Остави Рецензија

Доколку го имате посетено ова сместување