Кочански регион

Вила Романови- Пониква

Вила Романови- Пониква

Кочански регион Цена од:

4,500.00 ден

Вилата се наоѓа на 1600м надморска височина на Пониква.

Вклучено во цена:

 • Цена за изнајмување на вилата од ноќ
 • Греење
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Телевизија
 • Опремена кујна
 • Двор
 • Максимум капацитет до 10 лица

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до вилата
 • Храна

Вилата се наоѓа на 1600м надморска височина на Пониква. Место кое располага со пешачки и велосипедски патеки каде гостите можат да прошетат и да се рекреираат. Главните причини да ја посетите пониква се: Чистиот воздух, добрата местоположба и пријатниот амбиент. Кајак.мк ве запознава со вилата Романови, која може да ја изнајмите цела. Покрај чистиот воздух Пониква нуди и ред други можности за уживање и релаксација. Тука се мисли пред сѐ на пешачките патеки, 16 километарските долги патеки за пешачење кои водат до највисокиот врв во овој регион - „Царев врв”, скијачките терени кои во последно време стануваат многу популарни како поради одличните ски патеки и лесно достапните терени за почетниците кои се уште учат да скијат. Вилата Романови се наоѓа на одалечина од околу 100 метри од скијачката стаза број 1 и околу 500 метри од скијачката стаза број 2.

Вилата располага со Wi-Fi, приватен паркинг, опремена кујна во која има се што е потребно. Сопствениците ги сместуваат гостите. Одјавувањето и најавувањето во вилата е во договор со сопствениците. Вилате се наоѓа во центарот на Пониква, а кога навечер е чисто небото, сјае светлината од Скопје, Куманово, Пробиштип и свети Николе, што ви интересна ориентација во просторот. Вилата располага со четири спални соби, кујна, 2 тоалета, дневна соба и голем двор. Максимум капацитет е до 10 лица, а цената од една вечер е 4500 денари. Вилата може да ја резервирате на 078 230 929

Остави Коментар

Коментари

 • Klara Kostova

  11.09.2022 13:28

  Zdravo, Sakam da prasam za Nova Godina dali e slobodna vilata i koja e cenata e za dve noki

 • Apostolova Magdalena

  23.08.2021 10:04

  Dali vi e slobodna vilata za vikendo za 10 vozrasni i deca