Сместување во Охрид во вила Блажески во близина на кејот на Охридското езеро.


Макс. Капацитет : 20
Кревети : 20
Check In : 13:00
Check Out : 10:00
Климатизирано
Паркинг
Wi-Fi

Вклучено во цена:

 • Цена за двајца за едно ноќевање
 • Цената може да варира во зависност од периоднот, бројот на ноќевања и бројот на гости
 • Греење/Ладење
 • ТВ
 • Wi-Fi
 • Паркинг

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Вила Блажески се наоѓа во Охрид, во близина на кејот на Охридското езеро. 

Располага со шест соби од кои:
Две се двокреветни
Четири трокреветни (брачни и единечни).

Собите се комфорни, стилски дизајнирани и удобни, кои вашиот престој го прават пријатен, релаксиран и уникатен.


Опремени се со телевизор со рамен екран, фрижидер, клима уред, купатило и балкон. Во собите нема кујна.


Вилата има хортикултурно уреден двор во кој можете да уживате во опуштена атмосфера. Во близина има ресторани, пицерии и маркети, а на петнаесетина минути пешачење е градскиот плоштад, пристаништето, музеј куќата на Робевци, црквата СВ. Софија, плажите Сараиште и Куба Либре. Вилата е лоцирана на само неколку минути пешачење од ривиерата на Охридското езеро.

Пред вилата има голем бесплатен паркинг кој може да го користат гостите.

Исто така може да се остават велосипеди.

Во вилата има Wi-Fi


Сместувањето е по 13:00 часот

Одјавувањето е до 10:00 часот

Не е дозволен влез на домашни миленици


КОНТАКТ ТЕЛЕФОН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ: 070 391 705

Остави Рецензија

Доколку го имате посетено ова сместување

Коментари

 • Valentina Kolar-Jovanovska

  18.09.2021 18:27

  Dobar den, Koja e cenata za iznajmuvanje na cela vila za dve verei, 9 i 10 Oktomvri, za 6 vozrasni+3 deca?