Мавровски регион

Хотел Калин: Лазарополе

Хотел Калин: Лазарополе

Мавровски регион Цена од:

3,078.00 ден

Хотелот Калин се наоѓа во Лазарополе на 1350 метри надморска височина.

Вклучено во цена:

  • Цена од booking од ноќевање за двајца
  • Греење/Ладење
  • Паркинг
  • Wi-fi

Не e вклучено во цена:

  • Транспорт

Хотелот Калин се наоѓа во Лазарополе на 1350 метри надморска височина. Опкружен е со предел од карпести ридови, а во целата околина има двокатни и трокатни куќи кои се изградени од камен.  Калин Хотел е спој на традиционално мијачко градителство со современи архитектонски решенија, што создава топла и уникатна атмосфера.

Калин Хотел има 16 уредени соби. Секоја соба е опремена со бања, телефон, сателитска телевизија и други погодности што го прават престојот комплетен. Eксклузивниот ресторан, во релаксирачки амбиент, нуди квалитетна храна, локални и интернационални јадења и специјалитети од дивеч. Внимателно селектираната винска листа е идеално дополнување на одличната храна. Во самиот ресторан има камин кој ви дава пријатно чуство за време на вашата вечера. 

Хотелот е опкружен со букова и дабова шума идеална за прошетка. За оние кои се љубители на велосипедизмот, околината е фантастичка за практикување на овој спорт. 

Сместување: По 13:30 часот
Одјавување: До 11:30 часот

Информации и резервации на: 046 846 222

Остави Коментар

Коментари

  • Stefanova snezana

    05.08.2021 08:59

    Ve molam,baram soba za 2 vozrasni lica I 1 dete od 8 god,za period o 5 - 7 Dena od 6-13 avgust.Pozz.blagodaram.