Вила ДОРА: Пониква

Кочански регион
Цена од:

7,000.00 ден

Во околината има пешачки патеки, ски лифт и стаза за скијање.

Вклучено во цена:

 • Цена за ноќевање (Резервација на минимум 2 ноќевања)
 • Цената за изнајмување на вилата во работни денови е пониска
 • Цената варира во зависност од бројот на ноќевања и од периодот
 • Греење
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi
 • Топла вода
 • ТВ

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до вилата
 • Храна

За оние кои бараат вили за изнајмување, а во кои ќе уживаат во приватноста, ова вила е една од подобрите опции. Вилата ДОРА се наоѓа на околу 50 метри од манстирот Св. Васиљ. Вилата располага со една дневна соба, трпезарија и кујна. Куќата има едно купатило и три спални соби. Спалните соби се опремени со двоен лежај. Во дворот на вилата има и скара.

Вилата располага со Wi-Fi. Кујната е опремена со шпорет на плин, рерна на струја, фрижидер, скара на струја, тостер и апарат за нес кафе. Комплетен прибор за јадење и готвење. До самата вила се пристигнува по асфалтен пат, а вилата има и приватен паркинг. Она што е особено убаво за време на престојот е зајдисонцето, од која вила можете да го набљудувате секојдневно.

Зборувавме дека ова вила е особено иделана за луѓето кои бараат интимност, па би сакале да се надоврзиме на фактот дека објектот е опколен со борова шума, а останатите објекти се на поголемо растојание. Во околината има пешачки патеки и ски лифт.

Сместувањето во вилата е по 10 часот, а напуштањето е во попладневните часови што ви овозможува да го искористите денот. Клучот се подига од Скопје, но доколку гостите не се од Скопје, сопствениците ги чекаат патниците пред самата вила.

Вилата е оперемена со пешкири кои им се на располагање на гостите доколку останат повеќе дена, исто така има и чиста постелнина доколку гостите останат подолго време и имаат потреба да ја променат.

Влез на домашни миленици не е дозволен.

Вилата има простор каде би можеле да се сместат велосипеди.

Вилата можете да ја резервирате на: 078 568 233

Остави Коментар

Коментари

 • Klara Kostova

  10.09.2022 21:18

  Zdravo, Sakam da prasam dali e slobodna vilata za Nova Godina i koja e cenata za dve nokevanja. Pozdrav