Кочански регион

Осоговска Куќа

Осоговска Куќа

Кочански регион Цена од:

1,400.00 ден

Разговарај на Viber

„Вила Осоговска Куќа“ која се наоѓа на 1250 метри надморска височина во живописна природа и околина.

Вклучено во цена:

 • Цело сместување:
 • Од 1800 денари едно ноќевање ( за 2 лица со вклучен појадок )
 • Од 1400 денари ( за 2 лица со вклучен појадок на подолго од 2 дена )
 • доколку се користи помошен кревет се доплаќа 300 денари со вклучен појадок, доколку не се користи не се доплаќа за деца
 • Wi-FI
 • Греење/Ладење
 • Паркинг

Не e вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето

 „Вила Осоговска Куќа“ која се наоѓа на 1250 метри надморска височина во живописна природа и околина. Ова вила е оддалечена 12 километри од Кочани и 8 километри од туристичкиот центар Пониква. Вилата е сместена во густа букова и аришова шума изолирана од градската врева. Точната локација е на само 200 метри од главниот пат кој води кон Пониква.

Вилата Осоговска Куќа има капацитет за околу 33 особи во 12 соби. Собите се 5 двокреветни, 5 трокреветни, комплетно опремена кујна, скара, веранда и дворно место од 2000 метри квадратни.

Околината на Вилата Осоговска Куќа изобилува со пешачки патеки покрај кој посетителите можат лесно да наберат чаеви, шумски плодови (малини, капини, шумски јагоди…) или едноставно да уживаат во недопрените убавини на Осоговските Планини. Храната во вилата Осоговска Куќа се подготвува во ресторанскиот дел кој работи секој ден. 

Резервации и информации на: 072/315-535

Осоговска куќа се наоѓа на Осоговските планини на 12 километри од Кочани кон Пониква од десната страна. Располага со шест двокреветни соби со брачен кревет и шест трокреветни со брачен кревет и еден единечен. 

Секоја соба има сопствен тоалет, Тотал ТВ, пешкири и централно греење. Собите немаат кујна.

Собите имаат Wi-Fi. 

Објектот располага со приватен паркинг. 

Check in: По 13:00/14:00 часот
Check out: До 11:00 часот

Кучот се подига од самиот ресторан на вилата. 

Сместувањето не дозволува влез на домашни миленици.

Сместувањето има простор за велосипеди и обележана патека до браната „Градче“.

Контакт: 072315535 од 10:00 do 20:00 [email protected]

Цени: 1800 денари од ноќевање со појадок за две лица. Доколку гостите останат повеќе ноќи цената е 1400 денари. 
Доколку се резервира трокреветна соба за дете се доплаќа 300 денари со вклучен појадок. 


Остави Коментар

Коментари

 • Дејан Пандилов

  18.04.2021 20:03

  Дали е pet friendly ?