Охридски регион

Hostel Art: Охрид

Hostel Art: Охрид

Охридски регион Цена од:

600.00 ден

Разговарај на Viber

Сместување во Охрид. Хостел Арт.

Вклучено во цена:

  • Цена од лице за ноќевање
  • Греење/Ладење
  • Wi-Fi
  • Пешкири
  • ТВ
  • Паркинг Простор

Не е вклучено во цена:

  • Транспорт до сместувањето
  • Храна

ART HOSTEL се наоѓа на главната улица во Охрид, на булевар Туристичка веднаш до Кам маркет. Се наоѓа на 5 минути од самиот кеј каде се наоѓаат познатите плажи како: Cuba Libre, Kadmo, Parko, Inex Gorica итн.


Хостелот располага со 20 сметувачки единици, два,три или четири кревети (брачни и единечни ). Максималниот капацитет на собите е 60 кревети.


Собите се на хотелски принцип, спална со купатило и балкон со посебен влез (не во сите соби има балкон) фрижидер и ТV. Во собите нема кујна.
Во вилата има WIFI и паркинг простор за гостите кој е бесплатен и безбеден.
Станува збор за мирна населба каде што сте подалеку од градскиот метеж.

Битни информации:
-Влезот во собите е во 14:30ч  а напуштање во 10:30ч.
-Клучот се подига од самиот објект на рецепција
-Пешкирите се менуват секој ден а постелнината на 3 дена

Контакт за резервации: 077 907 065

Остави Коментар