ATV на Лешница, Македонија

Регион на Попова Шапка Цена од:

3,000.00 ден

Разговарај на Viber Јави се на телефон

Mountrex_adventure Contact: +38972713203/ +38971717007

Вклучено во цена:

  • Мининална цена за изнајмување на АТВ за едно лице

Не е вклучено во цена:

  • Транспорт до локацијата

Она што ги прави уникатни ваквите тури е моментот дека покрај адреналин, тие нудат и гасторномски уникатни моменти каде за време на возењето со АТВ се прават попатни паузи на разни гастрономски локации каде можете да дегустирате традиционална домашна храна подготвена од локалното население.

Лешница е прекрасна да се посети во секое годишно време, а особено е убава преку лето. За оние кои сакаат подолги тури овде се турите до Лешница и Црвен Камен од каде имате прекрасен панорамски поглед, а оние пак кои бараат кратки тури, може да ги искористат турите низ реката Пена.

Но, најважно од се е да не заборавите да дегустирате овчо сирење и овчо кисело млеко дирекно од баличата. Од Mountrex_adventure ни велат дека организираат и ноќни тури за оние кои се спремни да уживаат во овој адреналин.

Остави Коментар

Коментари

  • Frosina

    28.05.2022 15:14

    Zdravo Sakam da prasam cenata e po lice 3000