Вила Моцарт: Копаоник

Копаоник регион Цена од:

6,396.00 ден

Лоцирана во прекрасен предел и на главниот пат кој води до ски ценарот, Вила Моцарт ви нуди сместување со бесплатен WiFi и бесплатен приватен паркинг.

Вклучено во цена:

 • 3 ноќевања со вклучен појадок и превоз
 • Автобуски превоз
 • Туристички придружник
 • Греење
 • Wi-Fi
 • Паркинг простор за 10 возила
 • ТВ
 • Инфо на: 076 791 157

Не e вклучено во цена:

 • Туристичка такса 1,10€ по лице по ден (се плаќа на рецепција)
 • Патничко осигурување
 • Вечера

Лоцирана во прекрасен предел и на главниот пат кој води до ски ценарот, Вила Моцарт ви нуди сместување со бесплатен WiFi и бесплатен приватен паркинг. Во цената на пакетите кои ги промовира Кајак.мк е вклучен автобуски превоз и доручек. Доколку сакате да ја посетите вилата со ваш превоз, на цената се одбиваат 15 евра по лице. Во цената е вклучен и доручек во ресторанот кој го има самата вила. 

Вилата се наоѓа во туристичката населба „Чакетинска Чешма“ која важи за место кое може да си го дозволи секој патник.

Вилата Моцарт е новоизграден објект. Сè е ново во апартманите, почнувајќи од мебелот, садовите, постелнините, крпите. Апартманите имаат дигитална телевизија и модем за wi-fi.

 • Вилата има студија за 2 лица: Се состои од една просторија, со големина 20м2 во која има кујна, трпезариска маса, брачен кревет и купатило со туш и тоалет.
 • Вилата има апартмани за 3 и 4 лица: Апартманот е дизајниран да собере до четири лица. Се состои од дневна соба со аголен тросед на развлекување, кујна со трпезариска маса, спална соба со брачен кревет и бања со туш со тоалет.
 • Вилата дозволува сместување до 5 лица во апартман во зависност од возраста и големината на патниците поради комоција. 

Вилата има свој ресторан со стаклен поглед кон прекрасните планински пејсажи, а ресторанот приготвува вкусна традиционална храна. 

Вилата се наоѓа на 150 метри од автобуската постојка каде застануваат автобусите кои водат горе до ски центарот. Во непосредна близина на вилата имате спа каде може да уживате, ресторан и кафуле. 

Вилата е оддалечена 2,3 километри од жичарницата и 5,5 километри од ски центарот. 

За сопствениците на домашни миленици, ова вила им дозволува влез, секако доколку патувате со сопствен превоз. Одржувањето на хигиената од персоналот е секојдневно. Вилата има рецепција која работи 24/7.

За патниците коишто се заинтересирани за организиран превоз/аранжмани:


ПОАЃАЊЕВРАЌАЊЕЦЕНА
28.01.2021
31.01.2021
104€
04.02.2021
07.02.2021
109€
11.02.2021
14.02.2021
119€
18.02.2021
21.02.2021
109€
25.02.2021
28.02.2021
109€
Цената за деца до 13 години е на 50%
Сместувањето на деца до 3 години е бесплатно
За патување со сопствен превоз се одзема 15€ од цената по лице.
Можете да селектирате и ваш термин кој најмногу ви одговара.
Направете бесплатна предрезервација со селектирање на датумот кој ви одговара (најгоре на понудата)


Што се наоѓа во близина на вилата:

Sunčana Dolina Ski Lift- 3 km
Malo jezero ski lift- 4 km
Restaurant  Kraljevi Čardaci- 0.1 km
Cafe/bar  Kraljevi Čardaci- 0.1 km

Имате прашања? Сакате да резервирате?
Јавете се на 076 791 157 или направете бесплатна предрезервација со селектирање на термините.