Грција

Апартмани Дора: Неа Каликратија

Апартмани Дора: Неа Каликратија

Грција Цена од:

1,845.00 ден

Разговарај на Viber

Апартмани во Неа Каликратија. Одмор во Грција.

Вклучено во цена:

 • Цените се движат од 30 до 70 евра од ноќевање во зависност од големината на апартманот
 • Паркинг
 • ТВ
 • Wi-Fi

Не e вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна
 • Туристичка такса (0,50 центи на ден од апартман)

Вила Дора се наоѓа на 500 метри по Неа Каликратија. На 200 м има мала локална  плажа која најчесто ја користат гостите.

На ова плажа има кафуле каде може да уживате во грчкото пиво MythosВо дворот на апартманите има 2 скари и уредено детско игралиште кое децата нема да сакаат да го напуштат.

Недалеку од вилата има Lidl. Сместувањето е во мирна и тивка област недалеку од градот. Вилата располага со 23 апартмани,од кои едно студио и еден апартман се за до 7 лица а 21 апартман за до 5 лица.

Апартманите за 5 лица се на приземје, во дневната соба има клуб гарнитура на развлекување, а на спратот има брачен и единичен кревет. Во апартманот за 7 лица има клуб гарнитура на развлекување. На спратот има две спални соби. Во едната спална соба има брачен и единечен кревет а во другата спална соба само еден брачен кревет.

Во студиото има само еден брачен кревет.

 

Апартманите располагаат со преградени приземјени балкони, опремени се со гарнитура во дневната просторија, комплетно опремени кујни  и терпезариска маса со четири столици, телевизор со три сателита, wifi, клима уред, тоалет, соларен бојлер, спална соба и плакар. Пред вилата има приватен паркинг за гостите.

Информации:

- Влезот во собите е по 14:00ч по локално време
- Одјавувањето е до 9:00 часот.(има и можности да се искористи последниот ден за капење.
- Кога патниците ја напуштат собата истата не е за користење бидејќи се чисти и спрема за наредните гости
- Куферите можат да ги остават патниците во вилата (во објектот има надворешен тоалет за користење)
- Клучевите ги подигаат од сопственикот на комплексот и на крајот од престојо ги враќаат на него кој е сместен во самиот комплекс.
- За хигиената во апартманите се грижат самите гости.
- Постелнината не се менува ако престојот е 7 дена. За повеќе од седум дена се менува секој седми ден.
- Пешкири нема во собите
- Во вилата не се дозволени внесување на домашни миленичиња
- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
- Доколку дојде до штета на ствари во вилата, надоместот е од страна на гостите со претходна утврдена пресметка од страна на сопствениците

Цени:

Цените се движат од 30 до 70 евра зависно од колку голем апартман ќе одберат гостите и кој период.
Таксата е 0,50 центи на ден од апартман и се плаќа во самото сместување

Резервации:
Броеви:
Грчки: +
306942401965 и +306944996603
Македонски: +38975275944 и +38975448960 ( контактират на Whatsup ili Viber)

E-mail:
[email protected]

[email protected] 

Остави Коментар

Коментари

 • Tatjana

  15.08.2021 10:15

  Dali imate slobodni 2 apartmani za 2 familii so po 2 deca od 19 do 22 avgust?

 • Mirce Ilievski

  27.06.2021 10:46

  Zdravo 2 vozrasni i dete 7 god od 28 juli za 10 dena

 • Ivancho

  17.05.2021 11:07

  01.07 deset dena za 2 vozrasni i 3 deca, najstaroto 6 godini