Регионот на Чашка

Ранчо и Ванчо на Ката: Оморани

Ранчо и Ванчо на Ката: Оморани

Регионот на Чашка Цена од:

2,200.00 ден

Разговарај на Viber

Сместување во Чашка

Вклучено во цена:

  • Цена по лице од ноќевање
  • Традиционален домашен појадок
  • Гастрономско искуство: Вечера која е составена од стартер, салата, главно јадење, десерт и пијалок
  • Базен
  • Бар
  • Паркинг
  • Wi-Fi

Не e вклучено во цена:

  • Транспорт до сместувањето

Ранчо и Ванчо на Ката се наоѓа во село Оморани. Координатите можете да ги погледнете на мапата најдоле.

Овој објект не нуди само сместување, туку нуди вистинско гастрономско искуство преку кое ќе го вкусите централниот регион на Македонија.

Сместувањето нуди двокреветна соба со приватно купатило и тоалет, отворен сезонски базен и бар. Максималниот капацитет на гости во објектот е 4 до 5 лица.

Check in: 14:00 часот
Check out: 12:00
часот

Сместувањето има Wi-Fi, паркинг и простор за оставање на велосипеди. Сместувањето нуди чисти постелнини, комплет крпи и рачно изработени сапуни.

Во цената по лице е вклучен и домашен појадок и вечера.


Гостите имаат можност да одберат едно од днете наведени понуди за вечера:

Мени број 1:

СТАРТЕР
Локално сирење во маслиново масло и зачини, ловечка кобасица од дивеч (од ловиштето во Оморани)

САЛАТА
Домати со дива рукола (глуварче) и лук + дегустација на 2 ракии

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
Селска тава: свинско месо, печурки и кромид, со сува црвена пиперка, бибер и зачини (традиционално долго готвено); лепче

ДЕСЕРТ
Сезонски, по избор на домаќините

ПИЈАЛОК
0,25 л квалитетно црвено вино ВРАНЕЦ од Винарија Брзанов

Мени бр. 2. ГУРМАНСКА ВЕЧЕРА

СТАРТЕР
Суви вргањи во маслиново масло со козјо сирење, лепче

САЛАТА
Домати и разни зачини + дегустација на 2 ракии

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
Пржено свинско месо во сос од суви сливи, прилог динстани моркови

ДЕСЕРТ
Сезонски, по избор на домаќините
ПИЈАЛОК
0,25 л квалитетно црвено вино ВРАНЕЦ од Винарија Брзанов

СЛОБОДНИ ТЕРМИНИ:
Oд 23.07 до 28.07 и од 13.08 до 15.08


Доколку сакате организиран TEAM BUILDING во Ранчо и Ванчо на Ката или пак сакате момински/ергенски вечери со организиран превоз, водич и гастрономско искуство, испратете ни барање со еден клик ОВДЕ

Контакт од домаќините: 075469380
Дел од фотографиите се преземени од: fino.mk

Остави Коментар

Разгледајте повеќе сместувања