Апартман Силвана: Охрид

Охридски регион

Капацитетот во сите спални соби заедно е за 6 лица.


Макс. Капацитет : 6
Кревети : 6
Check In : 14:00
Check Out : 10:00
Климатизирано
Паркинг
Wi-Fi

Вклучено во цена:

 • Цена за наем на апартманот за едно ноќевање.
 • Цената варира во зависност од периодот во годината и бројот на ноќевања, како и бројот на лица кои престојуваат.
 • Греење/Ладење
 • ТВ/Wi-Fi

Не е вклучено во цена:

 • Транспорт до сместувањето
 • Храна

Апартманот има две нивоа и е 100м2

Првото ниво располага со пространа дневна просторија, која е комплетно опремена, пространа трпезарија, целосно опремена кујна со сите потребни работи за готвење, фрижидер со длабински 3 комори, шпорет, мокробранова и машина за перење.
Во склоп на првото ниво има купатило со туш кабина,
WC и лавабо.
На првото ниво троседот е на развлекување на кој може да спијат две лица.
Има клима, ТВ кабловска,
Wi-Fi, обезбедено ладење и греење.

Горниот спрат располага со 3 спални соби, кои се опремени со идентични брачни стандард кревети, плакари и наткасни.

Капацитетот во сите спални соби заедно е за 6 лица.

Горниот спрат располага со тераса со гарнитура за седење, мал шпорет со 2 рингли и електрична скара.

На горниот спрат има и купатило со туш, тоалет и лавабо.

Сместувањето нема приваен паркиг и колите се паркираат на заеднички простор околу зградата.

Соседството е мирно и тивко, а станот се наоѓа во типично маало со куќи и многу мирни непрометно место со возила.

Check in: 14:00 часот, но доколку нема гости може гостите да се сместат и порано (со договор)
Check out: 10:00 часот

Клучот се подига од домаќинката која ќе ги чека гостите пред објектот.

Пешкирите и постелнината се менуваат на 3 до 5 дена.

Станот се наоѓа во зфрада која располага со приземје и два спрата.

Цената на станот се движи од 100 до 120 евра.

Цената варира во зависност од периодот во годината и бројот на ноќевања, како и бројот на лица кои престојуваат.

Местоположбата на станот овозможува гостите да немаат потреба да ги користат автомобилите за прошетка низ градот.

Сместувањето не дозволува влез на домашни миленици, а има простор за остава на велосипеди.

Контакт: 078 341 030 

Остави Рецензија

Доколку го имате посетено ова сместување

Коментари

 • Миланоска

  20.08.2023 19:14

  Секоја чест за љубезноста на сопствениците и одличниот смештај Од срце го препорачувам ❤️

 • Мила Игеска

  06.08.2023 16:36

  Како прво, пофалби за љубезноста, станот беше исклучително чист, уреден со сите ситници што ви требаат во кујната, собата и бањата. Сите пофалби навистина! Сите препораки! ❤❤❤

 • Jovan Grujovski

  06.08.2023 09:48

  Odlicen smestaj, cist sreden blisku do centarot, za preporaka

 • Перица

  01.02.2023 23:35

  Апартманот е перфектен за поголемо друштво до 9 души и топло го препорачувам на сите кои сакаат да си поминат убаво. Локацијата е одлична и е на само 6-7 минути од шеталиштето. Газдите на апартманот се мнооогу добри луѓе и со такви луѓе лесно е да соработуваш што можеби ќе ги зачуди сите бидејќи знаеме какви се искуствата со газдите на апартмани особено во Охрид. :) Ако би требал да гласам од 1 до 10 за моето искуство, без размислување давам 10-ка!

 • Меланија Герасимовска

  01.02.2023 23:21

  Смештајот и газдите се одлични и пријатни, се наоѓа на одлична локација, чист, средeн, со поволни услови за престојување. Топло го препорачувам.