Битолски регион

Хотел „Шумски Фенери“

Хотел „Шумски Фенери“

Битолски регион Цена од:

1,845.00 ден

Хотелот се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер и е на 4 километри од градот Битола.

Вклучено во цена:

  • Цена по лице од ноќевање
  • Појадок
  • Паркинг
  • Wi-FI
  • Греење
  • Клима
  • Фен

Не e вклучено во цена:

  • Транспорт до хотел
  • Ручек (со доплата)
  • Вечера (со доплата)

Овој мал семеен хотел за кој многумина од вас сигурно сте слушнале „Шумски Фенери“ е еден од таквите кои сами раскажуваат за планината Пелистер. Зошто ви го препорачуваме хотелот?

Затоа што, хотелот има се. Тој се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер и е на 4 километри од градот Битола. Планинските предели кои се фантастички во текот на цела година, чистиот планински воздух и најважно од се уникатно дизајнираните соби кои даваа чуство на планинско бегство од реалноста, се она што не купи. Она што треба да го знаете е дека секоја соба е опремена со сателитска телевизија, фрижидер и бања со фен, централно греење и клима уред.

Сите соби обезбедуваат врвен поглед на долината и градот или кон планината. Хотелот има и рестотан, можеби и омилениот простор од објектот на повеќето гурман-туристи. Треба да знаете дека и покрај тоа што престојувате во хотел, во кујната работат мајстори кои знаат како се прави добар домашен појадок.

Наш совет е да дегустирате планински мед и домашен мармалад. Планина е, па се подразбира дека е добар. Освен кујната, хотелот има уште едно добро катче во ресторанот каде се наоѓа гуши камин покрај кој има совршена атмосфера за да читате книга. Хотелот можете да го резервирате на телефонскиот број: 047 293 030

Остави Коментар