Еднодневна тура околу Охридско езеро со „Фолксваген буба“

Oхридски регион Цена од:

1.00 ден

Тура околу цело охридско езеро, со влез во Албанија. Финалната цена се дефинира според барањата на клиентите, за повеќе информации и термин јавете ни на 078 383 893

Вклучено во цена:

 • Финалната цена ќе биде дефинирана според барањата на корисниците
 • Професионална поддршка
 • Одличен оплдтајмер
 • Безбедност
 • Храна (ручек, ужина, вода)
 • Сместување или кампување
 • Авантуристички додатоци (Кајаци, велосипеди, чамци)
 • Бесплатно сминање до дрон
 • Бесплатни фотографии со DSLR и GoPro
 • Забава

Не е вклучено во цена:

 • Здравствено осигурување

Овие момци ќе ве однесат на нетипични места и ќе ви обезбедат незаборавни искуства во Македонија од различен агол. Со изнајмувањето на ова превозно средство вие ќе го почуствувате минатото, ќе ја вкусите традиционалнат ахрана и да се препуштите на адреналинот. Патувањата се наменети за луѓе коишто сакаат да видат, да почуствуваат нешто поразчични и да ја истражат природата, културата, кујната и историјата.

360˚ турнеја околу Охридското Езеро


 • 9: 00-9: 30 На место на состанокот (на закажаното место во Охрид) и краток вовед во целото патување
 • 10: 00-11: 30 Пристигнување во Струга, се поаѓа на локалниот зелен пазар (каде можете да купите свежо овошје и зеленчук)
 • 11: 30- 12:00 Струга - Ќафасан (граничен премин во Албанија)
 • 12:30 Посета на Лин (град во Албанија, сместен на мал полуостров на Охридското Езеро, близу до границата), со фото
 • 12: 30-13: 00 Посета на Поградец (друг град во Албанија што се наоѓа на бреговите на Охридското Езеро), организирање ручек со локална традиционална храна.
 • 15: 00-15: 30 Граничен премин Свети Наум, влез во Македонија
 • 15: 30- 17:30 Истражување на монашкиот комплекс и црквата Свети Наум, сместено на брегот на Охридското Езеро, на 28 км од Охрид и последната точка на езерото од македонска страна. Имате можност да ги посетите изворите на реката Црн Дрим со брод каде ќе научите неколку интересни факти за недопреното и заштитеното мало езеро формирано од реката и подводните извори што го исполнуваат езерото.
 • 17: 30-18: 30 Посета на плажата Градиште, сведок на едно од најдобрите зајдисонца досега. Уживајте во денот, пијте пиво, кафе, направете убави фотографии…

Контакт: 078 383 893

Остави Коментар