15.08.2023

Вила во Полихроно со базен, мир, тишина и прекрасен поглед кон морската ширина

Вила во Полихроно со базен, мир, тишина и прекрасен поглед кон морската ширина

За они кои не сакаат да се гужват во прв ред на плажа, каде бучавата ви е постојан другар и каде метежот не ви го доловува вистинскиот мир и спокој кој секој од вас го заслужува додека е на одмор, тимот на Кајак.мк ве информира дека од денеска во нашата база на приватни сместувања може да најдете вила која ќе ви наполни батериите за цела година.


Апартманскиот комплекс се наоѓа на 1 километар оддалеченост од центарот на Полихроно. Од главниот пат кој води кон Ханиоти се скршнува десно по асфалтиран пат кој води дирекно во дворче опколено со елки, маслинки, лимони и кактуси. (точната локација можете да ја погледнете со еден клик ОВДЕ)


Уникатноста на објектот е тоа што нуди прекрасен поглед кон морската ширина и е опколен со прекрасна природа. Домаќините велат дека нивните гости имаат чувство на совршен мир и спокој дури и во најкомерцијалнот дел на кракот и во периодите на највисоката сезона.


Во дворчето на објектот има базен со поглед кон морето, како и децениски негувана вегетација. Апартманскиот комплекс располага со 12 единици за сместување од кои 6 студиа и 6 апармтани. Објектот се наоѓа на 500 метри оддалеченост од море или 20 минути одење пеш до плажа, на 1 километар е оддалечено од Полихроно и 4 километри од Ханиоти.

Повеќе информации, фотографии како и контакт за резервација можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.