13.09.2021

Сместување на Пониква кое сведочи за најубавото зајдисонце

Ни доаѓаат месеците кога планината ќе ја добие сета своја слава. Последните денови од летото ги испраќаме користејќи го максимумот на сонцето кое не храни со витамин Д.


Но тоа не значи дека добро сонце не може да начекаме и во текот на есента и зимата. Напротив, денеска ќе ве запознаеме со едно доста уникатно сместување на Пониква кое е дел од нашата база на приватни сместувања, а кое сведочи за прекрасните зајдисонца и уникатниот поглед од дворот во кој може да уживате во текот на целиот ден.


За повеќе од вас „Апартмани Костески“ се веќе добро познато сместување кое може да го резервирате преку Кајак.мк со еден клик ОВДЕ.

Објектот се наоѓа на надморска височина од 1580 метри на Пониква, за која честопати знаеме да кажеме дека е планина на која може да поминете скромен одмор со скромен буџет.


Пониква располага со многу убава природа, чист воздух, ски патеки, велосипедски и пешачки патеки, ресторани со вкусна храна. Во склоп на објектот има детско катче со лулашки, убава голема тераса која е достапна за сите гости со поглед кон прекрасно зајдисонце, можност за голема дружба, скара и огниште покрај кое може да се седи и ужива. Дополнително вклучена е и заедничка просторија за дружба во зимно време опремена со два Smart телевизори, кафемат, комплетно опремена кујна со шанк која гостите може да ја користат за подготовка на топли пијалоци.


Објектот располага со 12 апартмани ( 6 мали и 6 големи ). Малите апартмани располагаат со брачен кревет и гарнитура на пуштање во дневната соба. Големите апартмани располагаат со една соба со брачен кревет, една соба со два единечни кревети и гарнитура на пуштање во дневната соба.  Сите апартмани располагаат со сопствен тоалет и кујна комплетно опремена со кујнски прибор.Пушењето внатре во апартманите е забрането, дозволено е надвор на терасите и околу објектот.

Сигурно сте заинтересирани за повеќе информации, фотографии и контакт за резервација? Доколку сакате повеќе инфо кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила со базен, тениско игралиште и огромен приватен имот

Вила со базен во Шупли Камен

Уникатна вила недалеку од Скопје: Побегнете за миг

Сместување во околината на Скопје

На 25 години отворив моја градина, а со душа чекам да си купам коза

Станува збор за Филип, млад и амбициозен земјоделски инженер кој е посветен на градинарството и цвеќарството, поет за деца и за возрасни со пет објавени книги и препреви на други јазици.

Дрвена скриена колиба со камин достапна за изнајмување

Недалеку од Скопје, се наоѓа вила Зердин Дуб која е со капацитет од 6 до 8 лица. Домаќинот Саше ни вели дека имотот на вилата е целосно заграден и им гарантира приватност на гостите.

Апартмани во Пештани идеални за цела година

Сместување во Пештани

Пораснавме во Сиднеј, но се одлучивме за фарма во село Зрзе

Нашата фарма за кокошки на отворени пасишта ни дава мотив да растеме