03.10.2021

Засадени нови 35 дрвца на тим билдинг на Попова Шапка

Еј друштво. Тимот на Кајак.мк е среќен да ве информира дека во текот на изминатиот викенд имавме одлична дружба со младта екипа од компанијата „React“ која преку тим билдингот кој го организиравме на Попова Шапка донира и засади нови 35 дрвца. 


Нè радува фактот дека се повеќе компании одлучуваат да се препуштат на нашата организација преку која им овозможуваме друштвено патување кое ќе го паметат. Меѓу компаниите кои се покажаа како еко одговорни ја додаваме и компанијата „React“ чии вработени ќе го паметат 1-ви октомври како ден кога направиле добро дело за природата и екологијата.


Облачното и дождливо време не ги спречи да ја завршат акцијата за пошумување и да засадат нови 35 дрвца околу хотелот Скардус. 


Покрај акцијата за пошумување, вработените имаа можност да уживаат во нашите тим-билдинг игри, каде поделени во три дела ги измерија мускули.


Тим билдинг настаните на Кајак.мк не би биле комплетни ако недостасува активен туризам. Се со цел да биде комплетна приказната со среќен крај, ние организиравме три тури. Почнувајќи од планинарска тура на која присутните имаа можност да се запознаат со природните убавини на Шара, да научат многу за животинскиот свет на планината и секако да ги направат најдобрите фотографии за време на пикник дружбата која ја организиравме во природа.


Втората тура која ја организиравме беше со електрични велосипеди, каде храбрите имаа можност да поминат километри набљудувајќи ја природата и убавините на Шар Планина.


Третата тура за која ние рековме дека се жени- хероини ја организиравме со коњи, предводени од локалните херои од „Први Мај“ за кои имаме пишувано доста на Кајак.мк.


Она што ни е драго е фактот дека компанијата „Реакт“ која го избра Кајак.мк како организатор на тим билдинг патувањето овозможи поддршка на локалните херои кои според нас прават мали нешта од огромно значење во развојот на туризмот, а кои во овој момент им треба најголемата поддршка. 


Затоа, ние им се заблагодаруваме на вработените на „React“ за нивната општествена одговорност и еко свест да ни се придружат кон градењето на еден свет во кој ќе се вреднуваат нештата.

Доколку сакате да погледнете повеќе фотографии од тим билдингот кликнете ОВДЕ.

Доколку сакате да поднесете барање за еко тим-билдинг организација кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Коментари

 • Veli Huseini

  04.10.2021 12:19

  Sakam da sum del od grupata

 • Снежана Дамчевска

  04.10.2021 11:45

  Ни приредивте незаборавен team building! Супер организација, фала ви на сите!

 • Валентина Пргомет

  04.10.2021 07:30

  Дефинитивно со Вас го имавме најдобриот Team Building до сега! Посебни пофалби до целата Ваша организација - се беше одлично, од игри до сите три различни активности, сместување, храна, итн.

Прочитајте повеќе

Засадивме нови 150 дрвца на тим билдинг во Крушево

Нов тим билдинг, нови 150 засадени дрвца!

Вила на Маврово идеална за дождливи денови

Вила на Маврово

Етно куќа во Преспа: Престојување кое нуди искуство од друга димензија

Сместување во Преспа

Падна првиот снег на Пелистер

Снежните денови ни доаѓаат!

Резервирајте ја вила на Маврово со романтичен двор и поглед кон езерото

Вила со базен на Маврово

Засадени нови 35 дрвца на тим билдинг на Попова Шапка

Тим билдинг на Попова Шапка. Нови 35 дрвца, нови насмевки и нови спомени