27.07.2023

Во Македонија има ресторан на 1500 мнв каде климата ви ги полни батериите

Во Македонија има ресторан на 1500 мнв каде климата ви ги полни батериите

Уште еден прекрасен ресторан под отворено небо од денеска е дел од светот на Кајак.мк. Нашиот тим ве води на Калин Камен на 12 километри од градот Крива Паланка во новиот ресторан Осоговски Бисер. Портите на ова нова гастро дестинација која од денеска е дел од нашата база ни ги отвори Ангела и воедно не запозна со самото место.


Станува збор за новоотворен објект кој своите први гости ги нагостува на 10.06.2023-та година.


Ресторанот има капацитет за 150 лица, а покрај уживањето во ресторанот и свежиот планински воздух, гостите имаат можност и да ноќеваат. Самиот комплекс има нови апартмани, апартманите можете да ги погледнете и резервирате со еден клик ОВДЕ.


Ресторанот има разновидни специјалитети, а овде може да се вкуси една од најубавите специјалитети- „Осоговската плескавица“, „Бисер тавата“, „Зелникот со блитва“, „Домашниот колбас“ и друго.

Точната локација на ресторанот како и контакт за резервации од ресторанот можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.