22.01.2022

Планинска куќа во Ниже Поле идеална за цела фамилија

Планинската куќа Дамаја е идеална за луѓето кои имаат големи семејства или за цела фамилија. Тимот на Кајак.мк ви го препорачува ова сместување доколку сакате да отпатувате на планина каде вашите деца ќе може да ги направат првите пуштања по ски стаза. 


Зошто го велиме ова? Ова го велиме затоа што во Ниже Поле се наоѓа ски центар кој е идеален за деца почетници, а вила Дамаја покрај сместувачкиот капацитет нуди и ски опрема како и ски инструктор. 


Вилата е идеална за сите временски периоди. Во летниот период околината и дворот на вилата се средени, има чадори за сонце, поставени лежални за сончање, а во текот на ова летна сезона домаќините имаат план да постават монтажни базени. Во дворот има лулашки за деца и камин за правење скара. Домаќините на вилата организираат и тури за пешачење до езерата наречени „Пелистерски очи“.


Зимскиот период покрај топлиот смештај, вилата изнајмува и скии и санки, а исто така има и инструктор за часови по скиење. Зависно од желбите на гостите, домаќините може да подготват и домашна храна. Местото во кое се наоѓа вилата е прилично мирно и е идеално за вистински одмор, а во околината нема многу објекти.


Доколку сакате повеќе информации за сместувањето, фотографии и контакт за резервација кликнете ОВДЕ

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Ранчот на коњи во Неготино: Ги поттикнуваме гостите да се заљубат во коњите

За нашите патувачи кои пак за првпат се среќаваат со клубот, треба да знаат дека тој се наоѓа во Неготино, односно во населбата „Саат Кула“.

Предлог пикник дестинација: Рибничка река

Дали сте слушнале за Рибничка Река која важи за една од најголемите притоки на реката Радика?

Организираме кајакарење по Црн Дрим, автентично искуство преку кое ќе научите многу за реката

Сезоната на активен туризам е официјално отворена. Како потврда за тоа ни е денешниот разговор со нашиот локален херој од Струга, Коста Хиохи.

Дрвена куќарка на Клепало која зрачи со слобода

Идеално скривалиште за вљубениците на активниот туризам.

Организираме планински велосипедски тури на Јабланица, Караорман, но и Галичица и Стогово

Денеска во светот на Кајак.мк ни се приклучува група ентузијасти велосипедисти и љубители на природата, кои својата организација ја именувале како „Rupicapra MTB Struga“.

Апартмани во Љубаништа со фасцинантен поглед кон езерото

Апартмани со џакузи и поглед кон езерото