09.08.2023

Во Македонија има приватен базен сокриен во лешникова шума

Во Македонија има приватен базен сокриен во лешникова шума

Ако барате уникатни места во Македонија каде би можеле да појдете со вашето семејство, пријатели, колеги од работа или можеби сами, тогаш на Кајак.мк ќе најдете сѐ.

Дури и во селцата и во средините каде што сте помислиле дека нема ништо, тимот на Кајак.мк успева да изнајде идеални атракции за целодневни искуства. Денеска ве водиме во селото Скачковце кое се наоѓа на 15 километри јужно од Куманово или на 50 километри од Скопје.


Во периферијата на селцето има прекрасни пространи плантажи со лешници или како што милуваме да кажеме густа лешникова шума која ќе ви помогне да побегнете од сите и да уживате сами на прекрасниот базен кој од денеска е достапен за изнајмување преку платформата Кајак.мк. Домаќините кои ни ги отворија портите на приватната оаза велат дека со години инвестирале во базенот за да може денеска да им биде на располагање на сите авантуристи кои се во потрага по нови искуства.

Базенот има оптимален капацитет за 10 до 15 лица. Самиот простор е организирано со нови тоалети, соблекувална, тушеви, лежалки, столчиња и тенда покрај базенот, како и летниковец со скара.


Базенот има двојно посилна филтрација која ја задржува чиста водата, а непосредно пред влезот на патеката која води до базенот има простран паркинг каде може да се паркираат повеќе возила. Во околината на базенот нема соседни објекти на кои би им сметала гласна музика, што на гостите им овозможува максимално уживање во текот на целиот ден.


Во близина има преубав манастирски комплекс Св.Троица Скачковци кој може да го посетат оние кои ќе се одлучат да го посетат самото село. Повеќе информации, локација и контакт за резервации ќе најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.