13.05.2022

Апартмани во Љубаништа со фасцинантен поглед кон езерото

Станувате наутро од кревет и со едното око ѕиркате кон прозорот и забележувате дека Охридското езеро ви е само на неколку чекори од вашата соба. Токму такво сместување од денеска е дел од базата на Кајак.мк и токму овие апартмани можете да ги резервирате со само еден клик ОВДЕ.


Домаќините кои ги отворија вратите од сопствените апартмани за светот на Кајак.мк велат дека гостите кои доаѓале да престојуваат кај нив, тоа го правеле од повеќе причини.

Пред се фактот дека не може да се спореди Љубаништа го метежот на дел од регионите на Охрид, а после се поради фактот дека Љубаништа е сведок на средбата помеѓу Галичица и Охридското езеро.


Да не речеме дека овде планината и езерото се гушкаат и создаваат една поинаква хармонија која многумина ја нарекуваат спокој.

Доста не радува фактот што домаќините се доста вложени во развој на туризмот во овој крај. Нивниот Yanka ранч кој е веќе дел од нашата база е атракција повеќе која ќе ви го купи слободното време, а покрај коњите овде се и новите АТВ возила за секој кој е заљубен во адреналинскиот туризам.

Како јаготка на шлагот, за нашите патувачи кои не поаѓаат на патување без својот миленик, треба да знаат дека сместувањето дозволува влез на домашни миленичиња, а отсега е и во нашата нова категорија „Патувајте со Лео“ каде ги имате на куп сите PET FRIENDLY сместувања.


Сигурно сте љубопитни за повеќе информации за апартманите Ристески? Доколку сакате контакт за резервација, ценовник или повеќе фотографии тогаш кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Коментари

  • Sonja

    16.05.2022 23:51

    Dali ima 2 app za 10-12 juni i kolku cinat?

Прочитајте повеќе

Престојувајте во вила на 1600 метри надморска височина

Домаќинската атмосфера во вилата и мирот кој зрачи претставуваат идеално место за сите кои бегаат од секојдневниот и брзиот ритам на живот во подруг и поопуштен свет.

Вила во природа и на само 10 минути од Смоларскиот водопад

За да ве убедиме да го посетите овој крај, во нашата база на сместувања додаваме уште една одлична вила за престој која е на само 10 минути пешачење од смоларските водопади. Таа е идеална за луѓето кои бараат престој во природа.

Вила со базен и џакузи на Беровско езеро

Вилата има сместувачки капацитет кој има џакузи во собите. Дел од собите се опремени со џакузи, а дел се стандардни соби за престојување.

Уште еден ранч во Македонија во кој може да престојувате

Освен сместувањето и ресторанот, овде се наоѓа и езеро, мини зоолошка градина и доста стази за трчање или прошетка.

Пчеларството за мене е слобода, мир и спокој на планина

Зуењето на пчелите, кроткото движење на соголените гранки, мирисот на билки и слобода и бескрајната среќа на бивање живи е она кое го води него во медениот пат и кон градењето нап приказната.

Апартмани во Дојран со прекрасен поглед кон езерското изгрејсонце

Денеска ќе ве запознаеме со „Апартмани Санрајс“ кои се наоѓаат на влезот од Стар Дојран или пак во новата населба која постојано расте.