04.01.2022

Сместување на Попова Шапка идеално за цела екипа!

Пред нас се одлични четири месеци за уживање во снегот на Попова Шапка. Без разлика дали ќе отпатувате на 3 дена или на цела недела, најважно од се е со кого ќе отпатувате.

Доброто друштво ви гарантира добри спомени и искуства.


За оние кои сакаат да отпатуваат во друштво од 6 до 10 лица, тогаш нека ги погледнат „PubPorta Apartments“ кoја вила од денеска е дел од нашата база на приватни сместувања.

Овој огромен апартман располага со две соби со по три кревети, а во дневниот простор може да преспијат и до 4 лица. Домаќинот на вилата вели дека максималниот капацитет е до 10 лица, но за најдобра комоција се препорчува престој на група до 6 лица.


Вилата има комплетно опремена кујна со шпорет, фрижидер, прибор за готвење, а во дворот има и надворешна скара на ќумур.

Вилата располага со голема остава за зимска опрема, а опремена е и со wi-fi и Max TV.


Она што нам ни е доста драго е фактот дека ова сместување дозволува влез на домашни миленици.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Уникатна викендица во Маврово која е достапна за изнајмување

Среќни сме што денеска објавуваме уште една уникатна викендица на Маврово која може да ја резервирате преку нашата платоформа.

Правам домашни сапуни, занает кој го наследив од мојата баба

Ваква скромна позитивна приказна има нашата локална хероина Даниела која веќе со години наназад произведува домашни сапуни по “тајниот рецепт“ на својата мајка и баба.

Правиме сè за Пониква да го добие заслуженото внимание

Денеска сакаме да ве запознаеме со човекот кој неуморно работи за промоција, оддржување и изнајмување ски опрема и инструктори на Пониква.

Изградивме наша ски патека во Подмочани долга 120 метри

Патеката се наоѓа во населеното место каде во непосредна близина поминува регионалниот пат кој води до туристичките езерски летувалишта и граничниот премин „Маркова Нога“.

Планинска куќа во Ниже Поле идеална за цела фамилија

Вила во Ниже Поле

Сигурно некој дедо кришум ми ја намачкал устата со вино

Малите бутик винарии и индивидуалците кои произведуваат вино и ракија се новиот предизвик за туризмот во Македонија.